Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya yeni yıla hızlı başladı

07 Şubat, 2014 | 15:08

kapadokya-turist-sayisi Kapadokya yeni yıla hızlı başladı. 2014’ün ilk ayında Kapadokya’yı ziyaret eden turist sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 28 arttı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Nevşehir Valiliği, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, yeraltı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, 2014’ün Ocak ayında 92 bin 879 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini bildirdi.

YIL BOYUNCA HERGÜN KAPADOKYA GEZİSİ VE TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Bölgeyi geçen yılın aynı döneminde 72 bin 665 kişinin ziyaret ettiği ifade edilen açıklamada, turist sayısında bu yıl yaşanan artışın yüzde 28’i bulduğu bildirildi.

Açıklamada, turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri olduğu kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya balayı, Kapadokya Balon Gezisi, Kapadokya balon turu, Kapadokya Haberleri, Kapadokya peri bacaları, Kapadokya Turist, Kapadokya Turizm, Kapadokya Turları, Nevşehir, Nevşehir Kapadokya,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları