Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya turist ilgisi

11 Nisan, 2013 | 11:49

Kapadokya'ya turist ilgisi Yılın ilk 3 ayında Kapadokya’yı ziyaret eden turist sayısında, 2012’nin aynı dönemine göre yüzde 35’lik artış gerçekleşti.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri, yer altı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik merkezleri, bu yılın ilk 3 ayında 350 bin 532 yerli ve yabancı turistin gezdiği belirtildi.

Bölgeyi geçen yılın aynı döneminde 262 bin 290 kişinin ziyaret ettiği anımsatılan açıklamada, turist sayısında bu yıl yaşanan artışın yüzde 35’i bulduğu bildirildi.

Açıklamada, turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekanların Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri olduğu dile getirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya Haberler, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Turist, Kapadokya Turistler, Kapadokya Turizm, Kapadokya Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları