Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya turist akını

10 Mayıs, 2010 | 09:48

Kapadokya bölgesinde yaşanan turist hareketliliği ile birlikte bölgedeki otellerin hepsi neredeyse doldu.

Bölgede turistlerin en fazla ziyaret ettiği merkezlerden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi’nin günlük ziyaretçi sayısı ise beşbine kadar yükseliyor.

Peribacaları ve yeraltı kentleri ile birlikte Türkiye’nin en önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesi, 2010 turizm sezonuna hızlı girdi. Bölgeye Mart ayından itibaren başlayan turist akını ile birlikte otellerdeki doluluk oranı yüzde 100 seviyesine ulaştı.

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir yaptığı açıklamada, bölgeyi ziyaret edenlerin arasında Avrupalı ve  Güney Amerikalı turistlerin çoğunlukta olduğunu söyledi.

Turist sayısının geçtiğimiz yıllara oranla ciddi bir artış gösterdiğine dikkat çeken Demir, “Şu anda yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistlerin bölgeye olan ilgisi tüm otellerimizi doldurdu. 25 bin yatak kapasitesi bulunan bölgede bir çok grupları Kozaklı ilçemiz ile birlikte çevre illere yönlendirmeye devam ediyoruz. Bölgeye gelecek olan yerli turistlerin rezervasyonlarını önceden yaptırması sıkıntı yaşamamaları açısından çok önemli. Umarız bu hareketlilik böyle devam eder.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya Otel, Kapadokya Turist, Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği, Kapadokya Turizm, Kapadokya Turları, Nazif Demir, Nazif Demir Kimdir,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları