Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya ‘ya turist akını

07 Nisan, 2011 | 12:24

Kapadokya ‘ya turist akını devam ediyor. Kapadokya yurtiçi ve yurtdışından gelen turistlerin sayısı her yıl daha da artıyor.

Türkiye’nin peribacaları, vadileri ve sıcak hava balonculuğu merkezi Kapadokya’ya geçen ay 261 bin 547 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Geçen yılın aynı döneminde bölgeyi 130 bin 573 kişi ziyaret etmişti.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, 2011 yılı Mart ayında Kapadokya’nın tarihi, doğal ve kültürel mekanlarını 261 bin 547 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Geçen ay en fazla ziyaret edilen mekan ise 135 bin 577 yerli ve yabancı turistle Göreme Açık Hava Müzesi oldu. Burasını 57 bin 670 kişi ile Kaymaklı ve 33 bin 426 turistle Derinkuyu yer altı şehirleri izledi.

ÜCRETSİZ MÜZELERE İLGİ ARTTI

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Merkez Müdürlüğü tarafından alınan karar doğrultusunda Nevşehir’de ücretsiz olarak gezilmesine izin verilen Tatlarin Yer altı Şehrini 174, Açıksaray Ören Yeri’ni 173, Hacıbektaş Atatürk Evi’ni 175, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesini 221, Nevşehir Müzesini 141 ve Ürgüp Müzesini ise 747 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, ücretli zamanlarda yerli veya yabancı turistlerin ilgisinin yok denecek kadar az olduğu müzelere, ücretsiz uygulama sonrasında ilginin büyük oranda artmış olduğunu ifade etti. Yetkililer, geçen yılın aynı döneminde hiç ziyaretçisi bulunmayan Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesini 221 kişinin, 15 ziyaretçisi bulunan Hacıbektaş Atatürk Evi’ni 175 kişinin ziyaret ettiğini belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Kapadokya, Kapadokya Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kapadokya Turist, Kapadokya turist akını, Kapadokya Turizm, Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları