Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya turist akını

08 Şubat, 2013 | 12:13

Kapadokya'ya turist akını Kapadokya’ya turist akını/Turizm Haberleri

Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesi, turist akınına uğruyor.

Kapadokya’yı bu yılın Ocak ayında ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15 oranında artış sağlandı.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, peribacaları, oyma kaya kiliseleri, yeraltı şehirleri ve sıcak hava balonculuğu ile ünlü Kapadokya bölgesindeki tarihi ve turistik yerleri, bu yılın Ocak ayında 72 bin 665 yerli ve yabancı turist gezdi.

Geçen yılın aynı döneminde ise bölgeyi 63 bin 201 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ettiği bölgede, yılın en çok ziyaret edilen mekanlar arasında Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Derinkuyu Yeraltı Şehri ilk sıralarda yer aldı.

Kapadokya bölgesinde Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere Zelve, Açıksaray ve Mustafapaşa Ören Yeri, Nevşehir, Ürgüp, Hacıbektaş Veli Müzesi, Çavuşin, Gülşehir St. Jean, Mustafapaşa Constantin-Eleni, Karanlık, Tokalı ve El Nazar kiliseleri ile Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirleri, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açık bulunduruluyor.

Bu arada, bölgeyi 2012’de 2 milyon 572 bin 816 yerli ve yabancı turist ziyaret etmiş ve 2011 yılına ait olan turist rekoru kırılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Derinkuyu Yeraltı Şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya bölge, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya Turist, Kapadokya Turizm, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir Valiliği, Turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları