Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’ya 2 milyon 500 bin turist geldi

12 Aralık, 2012 | 12:07

Kapadokya’ya 11 ayda 2 milyon 500 bin turist geldi.

Türkiye’nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı, bu yılın ilk 11 aylık döneminde 2 milyon 476 bin 236 oldu. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 2 milyon 434 bin 249 olarak gerçekleşmişti.

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokya bölgesinde turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açık Hava Müzesi başta olmak üzere kasım ayı içerisinde Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray ören yeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini 38 bin 726’sı ücretli, 13 bin 609’u ücretsiz, 81 bin 777’si grup seyahatli, 15 bin 280’i müze kartlı olmak üzere toplam 149 bin 392 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki müze, ören yeri ve yer altı kentlerini 2012 yılının Ocak- Ekim döneminde ise ziyaretçi sayısı iki milyon 476 bin 236 oldu. Geçen yılın aynı döneminde ise iki milyon 434 bin 249 turist ziyaret etmişti.

Turistler, bölgedeki tarihi ve turistik mekanlar arasında en çok Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı şehirleri ile Zelve ve Paşabağları ören yerlerine ilgi gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
eşsiz güzellikteki vadileri, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya bölgesi turist, Kapadokya Turist, Kapadokya Turist Sayısı, Kapadokya Turistler, Kapadokya Turizm, Peribacaları, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları