Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya, Travel Turkey Fuarı’nda tanıtılıyor

10 Aralık, 2012 | 17:02

Kapadokya, Travel Turkey Fuarı’nda tanıtılıyor

Yerli ve yabancı çok sayıda katılımın olduğu Travel Turkey 2012 İzmir Fuarı’nda, Türkiye’nin en önemli kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesi de yerini aldı. Kapadokya bölgesi her yönüyle ziyaretçilere tanıtılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Seyahat Acentacıları Birliği (TURSAB) tarafından İzmir Fuar Merkezi Expo’da bu yıl altıncısı düzenlenen Travel Turkey 2012 Fuarı’nda yerli ve yabancı çok sayıda şirket ve bölge yerlerini aldı. Türkiye’nin doğusundan batısına kadar yaklaşık 60 ilin ve yüzden fazla turizm firmasının yer aldığı fuarda her yöre kendine özgü değerlerini tanıtıyor. Kapadokya bölgesi de yine önceki yıllarda olduğu gibi tek çatı altında tanıtılıyor. Göreme, Ürgüp, Avanos, Gülşehir, Uçhisar, Ortahisar ile KAPHİB ve KAPTİD’in yer aldığı stantta gelen ziyaretçilere Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler ve tanıtıcı ürünler veriliyor.

Kapadokya standını ziyaret eden Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İzmir fuarındaki tanıtımın önemli olduğunu söyledi. Savaş, Kapadokya’nın daha geniş pazarlarda yer alması için gayret gösterilmesi gerektiğini ve bunun için çalışmalar yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kapadokya standını ziyaret etti. Kapadokya standında Günay’ı, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil karşıladı. Bakan Günay’a küçük kese içerisinde kabak çekirdeği ikram eden Başkan Nuri Cingil, bölge ile ilgili bilgiler verdi. Başkan Cingil, “Kapadokya bölgemiz başta Göreme olmak üzere hizmetinin kalitesini artırmak için ve pazarını genişletmek amacıyla çalışmalarını yürütüyor. Sizlerin de desteği her zaman bizleri daha güçlü yapacaktır.” dedi. Kapadokya bölgesinin yüzlerini devamlı güldürdüğünü belirten Bakan Günay, “Kapadokya artık daha güçlü, birleşme ve destinasyon olma yolunda hızla ilerliyor. Bu Kapadokya’ya büyük katkılar sağlıyor. İleriki zamanlarda daha da güçlü ve zengin bir Kapadokya olacak. Bu hem verilen hizmetin kalitesi ile hem de turistlerimizin ilgisi ile daha da gelişecek.” şeklinde konuştu.

Stantlarda yer alan üzüm pekmezini de soran Bakan Günay, pekmezin çok faydalı olduğunu ve her sabah içtiğini söyledi. 6 Aralık’ta açılan Travel Turkey 2012 İzmir Fuarı, 9 Aralık Pazar günü akşama kadar açık kalacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ertuğrul Günay, Kapadokya, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Travel Turkey, Kapadokya Turu, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Travel Turkey, Travel Turkey Fuarı, Travel Turkey Fuarı 2012,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları