Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya termal turizm merkezi olacak

31 Aralık, 2009 | 14:59

Türkiye’nin peri bacaları ve balon turlarıyla ünlü önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, artık termal turizmle de adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Kapadokya Yılda ortalama 700 bin insanın tedavi ve tatil amaçlı geldiği Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde gelecek yılın nisan ayında hizmete girmesi planlanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesinin açılmasıyla Kapadokya bölgesi bundan böyle sağlık turizminde de adından söz ettirecek.

Kozaklı Termal Tesisler Birliği Genel Sekreteri Tevfik Ovacık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de radon gazı içeren 14 termal su kaynağından birine sahip olan Kozaklı’da son yıllarda hizmete giren modern termal tesislerine Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesinin eklenmesiyle sağlık turizminin daha ön plana çıkacağını kaydetti.

İlçedeki radon gazı içeren şifalı suyun kısa bir süre sonra Kapadokya turizmiyle anılacağını ifade eden Ovacık, şunları söyledi:

”Suyumuz vardı, yanına özel sektör tarafından modern yatırımlar yapıldı. Şimdi de Nevşehir Devlet Hastanesi bünyesinde bir de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi eklenince Kozaklı termali gelişimini tamamladı. Yurt genelinde termal ile birlikte böylesine kapsamlı bir sağlık merkezi yok. Hizmete girecek bu yeni tesisle Kozaklı, SPA kültürü, fizik tedavi ve rehabilitasyon, sağlık, güzellik, dinlenme ve eğlenme merkezi olacak. Kapadokya’da mistik atmosferi ile psikolojik arınma, Hacıbektaş ile manevi arınma, onlarca kilisesi ile Hristiyanlar için manevi arınma ve termal tesisler ile de fizyolojik arınmadan söz edilebilecek. Böylece Kapadokya bölgesi, Kozaklı’da açılacak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanesi, termal tesisleri ve peri bacaları ile dünyanın en güçlü sağlık ve doğa turizmi merkezi olacak.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya Nevşehir, Kapadokya Turlar, Kapafoya Turları, Nevşehir Oteller,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları