Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da peribacaları çiçek açtı

15 Mart, 2013 | 11:22

Kapadokya'da peribacaları çiçek açtı Türkiye’nin en önemli doğa turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi’nde havaların ısınması ile birlikte ağaçlar çiçek açtı.

Türkiye’nin peribacaları, kayadan oyma kiliseleri ve yeraltı kentleri ile ünlü en önemli kültür, inanç ve doğa turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesi’nde havaların ısınması ile birlikte ağaçlar çiçek açtı.

Yaz aylarının başlaması ile birlikte altın sarısına dönüşen, kış aylarında beyaz gelinlik giyen, sonbaharda sararak dökülmüş yaprakların arasında muhteşem bir görüntü veren peri bacaları, bahar ayının gelmesi ile de açan çiçeklerin arasında doyumsuz manzara sunuyor.

Kapadokya’da peri bacalarının yoğun olduğu Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar, Ortahisar, Çavuşin ve Mustafapaşa’da birbiri ardına açan meyve ağaçlardaki çiçekler, geri planda gözüken peri bacalarıyla özellikle fotoğraf ve kamera meraklılarına muhteşem bir görsel sunuyor.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinden bölgeyi ziyaret eden turist grupları, çiçek açan meyve ağaçları ile adeta bütünleşen peribacalarının bu görüntüsünü hayranlıkla izliyor.

Kapadokya’yı ziyarete gelen yabancı turistlerde dünyanın hiçbir yanında göremeyecekleri böylesine eşsiz görüntülerin keyfini çıkarıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Çavuşin, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Göreme, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya, Kapadokya Bölgesi, Kapadokya bölgesi turist, Kapadokya bölgesi turizm, Kapadokya Turist, Kapadokya Turizm, Kapadokya yoğun ilgi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Nevşehir, Nevşehir Valiliği, Ortahisar, Uçhisar, Ürgüp,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları