Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya kış aylarında da hayran bırakıyor / Turizm Haberleri

10 Ocak, 2011 | 15:15

Kapadokya kış aylarında da hayran bırakıyor / Turizm Haberleri

Doğal yeryüzü oluşumlarıyla Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya, kış mevsiminde de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Ürgüp ilçesine bağlı Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent Ak, Kapadokya bölgesinin dört mevsim ayrı güzellikler taşıdığını, kışın karlar altında kalan doğal yeryüzü oluşumlarının turistlerin ilgi odağı olduğunu belirtti.

Kış mevsiminde daha çok yabancı turistlerin bölgeye ilgi gösterdiğini ifade eden Levent Ak, şöyle konuştu:

”Dünyanın en ilginç yeryüzü oluşumları olarak bilinen peribacalarının yanı sıra tarihi ve kültürel zenginlikleri ile her mevsim ayrı güzelliğe bürünen Mustafapaşa bölgesi, kış mevsiminde de yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. ABD, Avustralya ve Japonya’dan gelen turistler, kışın da bölgedeki tarihi ve turistik merkezlere yoğun ilgi gösteriyor. Karlar altında kalmış kayadan oyma kiliseleri, yeraltı şehirleri ve peribacalarını ziyaret eden yabancı turist grupları, ülkelerine döndüklerinde Kapadokya bölgesinin güzelliklerini yakınlarına anlatacaklarını söylüyor.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kapadokya, Kapadokya Kış Ayları, Kapadokya Tatili, Kapadokya Turizm, Kış, Levent Ak, Turistler, Turizm Haberleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları