Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya kendi rekorunu kırdı

08 Ocak, 2013 | 13:36

Kapadokya kendi rekorunu kırdı Peribacaları, doğal güzellikleri ve yeraltı şehirleri ile ünlü Kapadokya bölgesini, 2012 yılı içerisinde 2 milyon 572 bin 816 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Kapadokya bölgesini, 2011 yılı içerisinde ise 2 milyon 512 bin 204 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti. Bölgenin yılın son ayı olan Aralık ayındaki misafirlerinin sayısı ise 95 bin 680 oldu.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kapadokya bölgesinde turistlerin ziyaretine açık bulundurulan başta Göreme Açık Hava Müzesi olmak üzere Zelve, Mustafapaşa ve Açıksaray ören yeri, Çavuşin, El Nazar, Karanlık, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Özkonak, Tatlarin, Kaymaklı ve Derinkuyu yer altı kentlerini 2012 yılında 2 milyon 572 bin 816 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Kapadokya bölgesindeki müze, ören yeri ve yer altı kentlerini 2011 yılının Ocak- Aralık döneminde ise 2 milyon 512 bin 204 turist ziyaret etmişti. Bölgede 2012 yılında en çok ziyaret edilen yerler ise Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Derinkuyu Yeraltı Şehri oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çavuşin, Derinkuyu, El Nazar, Gülşehir St. Jean Kilisesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Kapadokya, Kapadokya Gezisi, Kapadokya haber, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Turist, Kapadokya Turizm, Karanlık, Kaymaklı, Nevşehir, Nevşehir Valiliği, Özkonak, Peribacaları, Peribacaları turizm, Tatlarin, Turizm Haber, Ürgüp ve Hacıbektaş Veli Müzesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları