Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da yatırım yapacak İtalyan firma yöneticileri Nevşehir’de

04 Kasım, 2010 | 16:36

Nevşehir’in merkeze bağlı Göre kasabasının Boğaz mevkiinde 500 Milyon dolarlık bir harcama ile gerçekleştirilecek Kongre Oteli ve Merkezi’ni yapacak İtalyan firma yetkilileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

İtalya’nın önde gelen finans kuruluşu Fırnbank yöneticisi L.Laura Indinimeo başkanlığındaki heyet, geçtiğimiz ay dev projenin; yap-işlet-devret modeli ile yapımına ilişkin arsa sahibi konumundaki Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile ön protokol imzalamıştı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kapadokya gibi dünyanın sayılı güzelliklerine sahip bir merkezin ana idari merkezliğini üstlenen Nevşehir’e böyle bir yatırımın büyük bir gereklilik olduğunu ifade etti.

Gelişmekte olan ülkelere sosyal yatırımlar için finans sağlayan ABD-İngiltere ortaklığında kurulan The International Co-ordination Programme for Economic Development, Inc (ICPED)Türkiye’deki ilk yatırım için Nevşehir’i tercih etmelerinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Ünver, belediye olarak 300 bin metrekarelik Göre Boğazı mevkiindeki alanı yatırım amaçlı olarak Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis etmelerinin doğruluğunun kanıtlandığını kaydetti.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da Nevşehir’in gelişimine ve büyümesine tahminlerinde ötesinde önemli katkı sağlayacak dev turizm yatırımı ile ciddi bir istihdam kaynağı oluşacağını, bunun da kent ekonomik göstergelerinin olumlu yönde yükselmesine neden olacağını vurguladı.

Kapadokya Kongre Oteli ve Kongre Merkezi’nin, Kapadokya bölgesinin turizm gelişmişliğinin de tüm dünyaca bir kez daha ortaya konulacağını kaydeden Parmaksız, bu yıl sonuna doğru ICPED’in İtalya’daki finans kuruluşu Fırnbank ile ana protokolünün de imzalanmasının hedeflendiğini belirtti.

Ziyarette daha sonra ICPED’ın İtalya’daki finans kuruluşu olan Fırnbank yöneticisi L.Laura A Indinimeo ve firma yöneticileri; Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız ile yatırıma ilişkin bilgi alışverişinde bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalyan firma, İtalyan firma yöneticileri, İtalyan firma yöneticileri Nevşehir, İtalyan firma yöneticileri Nevşehir'de, Kapadokya, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Turları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları