Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya Geleneksel Yemek Yarışması’nda renkli görüntüler

09 Ekim, 2013 | 09:39

kapadokya-yemek-yarismasi Kapadokya Aşçılar Derneği ve İnoksan işbirliğinde bu yıl 12.’si yapılan Kapadokya Geleneksel Yemek Yarışması büyük ilgi gördü.

Her yıl düzenlenen konseptten daha da farklı olarak düzenlenen bu yılki yarışmada katılımcılara yemek sınırlaması getirilmedi. Önceki yıllarda düzenleme kurulu tarafından belirlenen yemekler yarışırken, bu yıl çorba, ana yemek ve tatlı olarak adlandırılan üst başlıklarda katılımcılar istedikleri yemeği yaparak jürinin beğenisine sundu.

Bu yıl 2 güne çıkarılan yarışmada öğrenciler, ev hanımları, profesyonel aşçılar ayrı ayrı yarıştı.

YIL BOYUNCA HERGÜN KAPADOKYA GEZİSİ VE TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Kapadokya Aşçılar Derneği üyesi şeflerin kabak ve karpuzu oyarak yaptığı motifler, oldukça yoğun ilgi gördü. Özellikle Japon turistlerin ilgisini çeken dekoratif ürünler, Japon gelinler tarafından bolca görüntülendi.

Ayrıca Türkiye’nin önde gelen 10 şefinin kontrol ve yönlendirmesi altında Göreme’nin Japon gelinleri yemek gösterisi yaptı. Bizzat yarışma alanlarında önlüklerini giyerek soğan soyup, patlıcan ve patates doğrayan, et kavuran Japon gelinlerin hünerleri şeflerden tam not aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Geleneksel Yemek Festivali, Göreme, Göreme Belediye, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Göreme Nevşehir, göreme yemek festivali, Kapadokya, Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turu, kayadan oyma kiliseler, Nevşehir Üniversitesi, Peri Bacaları, Türkiye Aşçılar Federasyonu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları