Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya film ve belgeselcilerin gözdesi oldu

17 Eylül, 2011 | 10:36

Türkiye’nin peri bacaları, sıcak hava balonculuğu, kültür, doğa ve manzara turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesinde geçtiğimiz ay 5 ülkeden 4 televizyon kanalı ve film şirketinin çekim yaptığı bildirildi. / Kapadokya Haberleri

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğünün izinleri ile ağustos ayı boyunca bölgede dünyanın 5 farklı ülkesinden 4 televizyon kanalı ile bir film şirketi çekimler yaptı.

Katar’ın Al Jazeera Televizyonu ‘Dünya Mirasları’ konulu belgesel, Makedonya’nın Üsküp TV21 televizyonu sinema filmi, Japon Asahi Televizyonu ‘Dünyanın Yollarında Gezintiler’ adlı belgesel ve ‘The Art And Travel’ adlı seyahat programı, Hindistan’ın Sree Shailendra Art Productions film şirketi de sinema filmi çekti.

Ayrıca Samanyolu televizyonda yayınlanan ‘Davetsiz Misafir’ adlı gezi, eğlence ve müzik içerikli program çekimleri de bölgede yapıldı.

Doğa Turizmi denilince akla ilk gelen destinasyonlardan olan Kapadokya yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi görüyor. Peribacaları oluşumu, tarihi ve doğal yapısı ile Kapadokya  şimdide televizyon yapımcıları tarafından dünyaya tanıtılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doğa turizmi, Dünya Mirasları, Kapadokya, Kapadokya Haberleri, Kapadokya Ürgüp, Nevşehir, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Peribacaları, Peribacaları oluşumu, Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Ürgüp,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları