Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da atlı turlara büyük ilgi

14 Mayıs, 2013 | 16:47

Kapadokya'da atlı turlara büyük ilgi Tarih ve doğanın eşsiz güzelliğinin buluştuğu Kapadokya bölgesinde,turistlerin atlı turlara olan ilgisi artıyor.

Kapadokya’nın merkezi konumundaki Nevşehir’in el sanatlarıyla ünlü ilçesi Avanos’taki at çiftlikleri yerli ve yabancı turistlere peribacaları, vadiler ve Kızılırmak nehri boyunca turlar düzenliyor.

Avanos’ta bir binicilik merkezinin müdürü Özcan Gökçe, yaptığı açıklamada, çiftliklerinin geniş gezi parkurlarından oluştuğunu, yerli ve yabancı turistlere ‘güzel atlar ülkesi’ Kapadokya’da farklı bir deneyim sunduklarını söyledi.

Merkezlerine gelen turistlerin saatlik, günlük ve haftalık atlı tur paketlerinden birini tercih edebildiklerini belirten Gökçe, ”Günlük ve kamplı turlar olmak üzere iki seçenek var. Günlük turları daha çok yerli turistler tercih ediyor. Kamplı turlara ise yabancı turistler ilgi gösteriyor. Bölgede atlı turlar her sene artan ilgi nedeniyle yaygınlaşıyor” dedi.

Gökçe, 2 saatlik turları genelde Kızılırmak Nehri çevresinde gerçekleştirdiklerini, 4 saat ve üzerindeki turlarda ise vadilere girme imkanı sağladıklarını ifade etti.

2 saatte kadar olan turlara biniş tecrübesi olmayanların, 2 saatin üzerindekilere ise daha önceden biniş tecrübesi bulunanların katıldığını anlatan Gökçe, ”Hafta sonları çok yoğun oluyoruz. Çocuklar için 10 dakikalık padok turları da var. Yabancılar binicilik konusuna daha çok ilgililer. Biz ne kadar da ata sporu olarak görsek de günümüzde bincilik konusunda yabancılar bizden daha da önde” diye konuştu.

Kapadokya vadilerine kamplı tur

Bölgeye gelen yabancı gruplardan çok sayıda kamplı tur talebi aldıklarını, 2 günlük, 3 günlük ve 1 haftalık programlar düzenlediklerini kaydeden Gökçe, bu turlara katılanları her gün farklı bir bölgeye götürdüklerini ve güzergahlarının genelde Kapadokya’nın önemli vadilerinden oluştuğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Avanos tur, Kapadokya, Kapadokya atlı turlar, Kapadokya Haberler, Kapadokya Turist, Kapadokya Turları, Kapadokya vadi, Kapadokya vadileri, Kapadokya vadileri atlı tur, Kapadokya vadileri tur, Peribacaları, Turist,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları