Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kapadokya’da atlı turlara büyük ilgi

14 Mayıs, 2013 | 16:47

Kapadokya'da atlı turlara büyük ilgi Tarih ve doğanın eşsiz güzelliğinin buluştuğu Kapadokya bölgesinde,turistlerin atlı turlara olan ilgisi artıyor.

Kapadokya’nın merkezi konumundaki Nevşehir’in el sanatlarıyla ünlü ilçesi Avanos’taki at çiftlikleri yerli ve yabancı turistlere peribacaları, vadiler ve Kızılırmak nehri boyunca turlar düzenliyor.

Avanos’ta bir binicilik merkezinin müdürü Özcan Gökçe, yaptığı açıklamada, çiftliklerinin geniş gezi parkurlarından oluştuğunu, yerli ve yabancı turistlere ‘güzel atlar ülkesi’ Kapadokya’da farklı bir deneyim sunduklarını söyledi.

Merkezlerine gelen turistlerin saatlik, günlük ve haftalık atlı tur paketlerinden birini tercih edebildiklerini belirten Gökçe, ”Günlük ve kamplı turlar olmak üzere iki seçenek var. Günlük turları daha çok yerli turistler tercih ediyor. Kamplı turlara ise yabancı turistler ilgi gösteriyor. Bölgede atlı turlar her sene artan ilgi nedeniyle yaygınlaşıyor” dedi.

Gökçe, 2 saatlik turları genelde Kızılırmak Nehri çevresinde gerçekleştirdiklerini, 4 saat ve üzerindeki turlarda ise vadilere girme imkanı sağladıklarını ifade etti.

2 saatte kadar olan turlara biniş tecrübesi olmayanların, 2 saatin üzerindekilere ise daha önceden biniş tecrübesi bulunanların katıldığını anlatan Gökçe, ”Hafta sonları çok yoğun oluyoruz. Çocuklar için 10 dakikalık padok turları da var. Yabancılar binicilik konusuna daha çok ilgililer. Biz ne kadar da ata sporu olarak görsek de günümüzde bincilik konusunda yabancılar bizden daha da önde” diye konuştu.

Kapadokya vadilerine kamplı tur

Bölgeye gelen yabancı gruplardan çok sayıda kamplı tur talebi aldıklarını, 2 günlük, 3 günlük ve 1 haftalık programlar düzenlediklerini kaydeden Gökçe, bu turlara katılanları her gün farklı bir bölgeye götürdüklerini ve güzergahlarının genelde Kapadokya’nın önemli vadilerinden oluştuğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avanos, Avanos tur, Kapadokya, Kapadokya atlı turlar, Kapadokya Haberler, Kapadokya Turist, Kapadokya Turları, Kapadokya vadi, Kapadokya vadileri, Kapadokya vadileri atlı tur, Kapadokya vadileri tur, Peribacaları, Turist,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları