Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kanarya Adalarında petrol çıkmadı

16 Ocak, 2015 | 17:28

Turistlerin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kanarya Adaları’nda başlatılan petrol arama çalışmaları sonuçlandı.

NationalTurk’ün haberine göre; İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’nın açıklarında kasım ayında başlayan petrol arama çalışmaları sonunda tahmin edilen petrol veya gazın bulunamadığı açıklandı.

Kanarya Adaları’nda büyük tartışmalara yol açan petrol arama işlemlerini başlatan İspanyol Repsol firması tarafından yapılan yazılı açıklamada, deniz altında yürütülen sondaj sonrasında yapılan analizlerde buradaki petrolün kalitesinin çok düşük ve rezervinin çok az olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Repsol, Kanarya Adaları’ndan Lanzarote ve Fuerteventura’nın 60 kilometre kadar açığında, Atlantik Okyanusu’nda başlatılan petrol arama çalışmalarının sonlandırıldığını duyurdu.

Denizde 18 Kasım’da başlanan petrol arama çalışmaları gerek çevreci örgütler gerekse Kanarya Adaları özerk yönetimi tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Petrol arama çalışmalarının başlamasından sonra bölgede 4 büyüklüğünde meydana gelen depremler ise tepkileri daha da artırmıştı.

KANARYA ADALARI TURU İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fuerteventura, Fuerteventura adası, İspanya, İspanya haberleri, İspanya Kanarya Adaları, İspanya petrol, İspanyol Repsol, İspanyol Repsol petrol, Kanarya Adaları, Kanarya Adaları ispanya, Kanarya Adaları petrol, Kanarya Adaları petrol bulunamadı, Kanarya Adaları turizm, kanarya adaları turu, Lanzarote, Lanzarote adası,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları