Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kanarya Adalarında petrol çıkmadı

16 Ocak, 2015 | 17:28

Turistlerin en gözde tatil merkezlerinden biri olan Kanarya Adaları’nda başlatılan petrol arama çalışmaları sonuçlandı.

NationalTurk’ün haberine göre; İspanya’nın güneybatısındaki Kanarya Adaları’nın açıklarında kasım ayında başlayan petrol arama çalışmaları sonunda tahmin edilen petrol veya gazın bulunamadığı açıklandı.

Kanarya Adaları’nda büyük tartışmalara yol açan petrol arama işlemlerini başlatan İspanyol Repsol firması tarafından yapılan yazılı açıklamada, deniz altında yürütülen sondaj sonrasında yapılan analizlerde buradaki petrolün kalitesinin çok düşük ve rezervinin çok az olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Repsol, Kanarya Adaları’ndan Lanzarote ve Fuerteventura’nın 60 kilometre kadar açığında, Atlantik Okyanusu’nda başlatılan petrol arama çalışmalarının sonlandırıldığını duyurdu.

Denizde 18 Kasım’da başlanan petrol arama çalışmaları gerek çevreci örgütler gerekse Kanarya Adaları özerk yönetimi tarafından sert bir şekilde eleştirilmişti. Petrol arama çalışmalarının başlamasından sonra bölgede 4 büyüklüğünde meydana gelen depremler ise tepkileri daha da artırmıştı.

KANARYA ADALARI TURU İÇİN TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fuerteventura, Fuerteventura adası, İspanya, İspanya haberleri, İspanya Kanarya Adaları, İspanya petrol, İspanyol Repsol, İspanyol Repsol petrol, Kanarya Adaları, Kanarya Adaları ispanya, Kanarya Adaları petrol, Kanarya Adaları petrol bulunamadı, Kanarya Adaları turizm, kanarya adaları turu, Lanzarote, Lanzarote adası,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları