Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kanarya Adaları, Barbados ve Karayipler! Dilek Ergül okyanusa açılıyor

04 Haziran, 2014 | 18:31

İlk kez bir Türk kadını Atlantik Okyanusu’nu tek başına yelkenli teknesiyle geçecek.

Dilek Ergül bu yolculuğuyla, Darüşşafaka’da eğitim gören, babası veya annesi hayatta olmayan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitimi için bağış toplayacak.

Denizci bir aileden gelen Dilek Ergül, Atlantik Okyanusu’nu 9 metrelik yelkenli teknesi Symina’yla tek başına geçerek bir ilke imza atacak. West İstanbul Marina’dan 8 Haziran Pazar günü saat 10:00’da denize açılmaya hazırlanan Ergül, bir yılı aşkın süre devam edecek bu yolculukla bir yandan çocukluk hayalini gerçekleştirmeyi diğer yandan da Darüşşafaka’da okuyan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim gideri olan 1 milyon TL’yi toplamayı amaçlıyor. Onlar da hayallerini gerçekleştirebilsin, kendi okyanuslarını geçebilsinler diye…

BARBADOS ADASI TURLARI İÇİN TIKLAYIN

20 Haziran’a doğru İyon Denizi’ni geçmeyi ve Ağustos ayında Cebelitarık’ta olmayı hedefleyen Ergül, yolculuğunun ilk 3-4 ayının hem teknelerle kendisine eşlik etmek ya da ziyaret etmek isteyenler için hem de video-fotoğraf çekimleri ve röportajlar için uygun bir zaman olduğunu özellikle vurguluyor.

Okyanusa açıldığında Kanarya Adaları’na doğru bir rota izlemeyi planlayan Ergül, eylül-ekim aylarında, Ticaret Rüzgârları’nı Yeşil Burun adalarında beklemesi gerektiğini ve okyanusun karşı tarafına, Barbados’a, aralık ayında ya da yeni yılın ilk ayında geçeceğini vurguluyor. Başka bir ifadeyle, yeni yıla ya okyanusun ortasında ya da Karayip Adaları’nda gireceğini tahmin ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atlantik Okyanusu, Barbados, Darüşşafaka, Darüşşafaka eğitim, Dilek Ergül, Dilek Ergül atlantik, Dilek Ergül karayipler, Dilek Ergül kimdir, Kanarya Adaları, karayip adaları, Karayip Adaları turu, Karayipler, Symina,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları