Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kanada’nın turizm dergisi Travelweek’ten Türkiye çağrısı!

21 Eylül, 2018 | 11:21

Kanada'nın turizm dergisi Travelweek'ten Türkiye çağrısı!

Kanada’nın turizm dergisi Travelweek’ten Türkiye çağrısı geldi. Kanada’da haftalık turizm dergisi Travelweek’in Türkiye’nin, sunduğu zenginlikle 2018-2019 döneminde “yükselen bir destinasyon” olduğu son sayısında okurlarına duyurdu.

Haftalık yayımlanan turizm dergisi Travelweek’in son sayısının kapağında “Türk turizmi yükseliyor” başlığıyla manşetten verilen haberde, ülke ekonomisinde son dönemde yaşanan gelişmelerin, tur operatörleri ve turistlerin ilgisini artırdığının altı çizildi.

Kanada’nın turizm dergisi Travelweek’ten Türkiye çağrısı

Yabancı turistlerin, artan sayılarla Türkiye’ye geri döndüklerine dikkat çekilen Kanada‘nın turizm dergisi Travelweek’in haberinde, “Ekonomide bir resesyon ihtimali olsa da geçmişteki örneklerin gösterdiği gibi, ekonomik sorunların arttığı zamanlarda daha ucuz fiyatlardan istifade etmek isteyen turistlerin sayısı da artıyor.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’ye giden Kanadalı sayısı artıyor

Dergide yayımlanan haberde, Temmuz 2018 rakamlarıyla Türkiye’ye giden turist sayısının, 2017’nin aynı dönemine kıyasla yüzde 11,74 artarak 21 milyon 639 bin 802’ye ulaştığı bildirildi.

Bu rakama, Ocak-Temmuz 2018 döneminde Türkiye’ye seyahat eden 59 bin 893 Kanadalının da dahil olduğu belirtilen Travelweek’in haberinde, “Bu rakam 2017’nin aynı dönemine göre yüzde 33,78’lik bir artışı teşkil ediyor. Artan bu rakamlar ve oranlar, turist sayısının yüzde 23 düşmesine yol açan başarısız bir darbe girişimi ve bazı terör eylemlerinin yaşandığı 2017 öncesine göre keskin bir tezat oluşturuyor.” yorumunda bulunuldu.

“Türkiye benzersiz turizm ürünlerine sahip”

Dünya Turizm Örgütü Pazar Eğilimleri ve Rekabetçilik Bölümü Başkanı Sandra Carvao’nun Türk turizmiyle ilgili değerlendirmelerini de paylaşan Travelweek dergisi, Rus pazarının tekrar geri alınması, tanıtım faaliyetleri ve yeni altyapı yatırımlarındaki gelişmelerin bu büyümeye katkıda bulunduğunu vurguladı.

Sandra Carvao, Travelweek’e yaptığı açıklamada, “Türkiye; kültürü, tarihi, şehirleri, güneş ve deniziyle geniş bir yelpazeye yayılan, benzersiz turizm ürünlerine sahip ve turizmin sağladığı imkanlarını sürekli olarak çeşitlendirmeye devam eden bir ülke.” dedi.

Türkiye güvenli bir ülkedir

“Türkiye güvenli bir ülkedir”

Türkiye’nin Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal da Travelweek’e konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2017’de turizmde kazanılan ivme ile 2018 ve ilerisinin olumlu göründüğüne dikkati çekti.

Büyükelçi Ünal, seyahat acentelerine, Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu ve son iki yılda sivillere yönelik belli başlı hiçbir terör eyleminin yaşanmadığını ifade etti.

Döviz kurlarındaki değişikliklerin tüm turizm merkezlerindeki fiyatları bir yıl öncesine göre daha uygun hale getirdiğini kaydeden büyükelçi Ünal, “Türkiye daha fazla Kanadalıyı ağırlamaya hazır. Tarihin derinliklerine giden şehirleri, kumsalları ve doğal güzellikleriyle Türkiye tüm ziyaretçilere benzersiz tatil imkanları sunuyor.” şeklide konuştu.

Rezervasyonlar yüzde 214 arttı

Travelweek’in haberinde görüşlerine yer verilen tur operatörü Intrepid Seyahat’in Kuzey Amerika Satış ve Müşteri Deneyimleri Müdürü Megan Bailey ise küresel rezervasyonları bakımından 2017 ile karşılaştırıldığında 2018’de yüzde 214 gibi inanılmaz bir artış yaşadıklarını ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen destinasyonları olduğunu belirtti.

Bailey, “Bu, etkileyici bir büyüme. Mevcut rezervasyonlarımız Türkiye’ye yönelik seyahat eğiliminin 2019’da hızlı bir biçimde yukarı çıkmaya devam edeceğini gösteriyor. 2018’deki büyümeye uygun çerçevede 2019 rezervasyonlarımızda yüzde 300’e yakın bir artış öngörüyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Turizm Örgütü, Intrepid Seyahat, Kanada, Megan Bailey, Ottawa Büyükelçisi Selçuk Ünal, Sandra Carvao, Travelweek, turizm dergisi, Türkiye çağrısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları