Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kanada’da uçak düştü:4 turist hayatını kaybetti

12 Ekim, 2009 | 11:00

Kanada Uçak Kazası Kanada’nın Ontario eyaletine bağlı Sudbury kentinde meydana gelen uçak kazasında 4 kişi hayatını kaybetti.

Ontario Eyalet Polisi OPP’nin verdiği bilgiye göre, Kingston kentinde küçük uçakların inip kalktığı özel bir havaalanından Sudbury’ye gitmek üzere dün öğleden sonra havalanan Piper PA-28 tipi küçük yolcu uçağından, dün gece 22.30’a dek haber alınamadı.

Ontario’daki dünyaca ünlü Algonquin Ulusal Parkı’nın ormanlık arazisine düşen uçağın enkazına, ancak bugün sabaha karşı 04.00 sularında ulaşılabildi.

Uçaktakilerin anne, baba, kızları ve kızın erkek arkadaşı olduğu, uçağı babanın kullandığı belirtildi.

OPP görevlisi Carolle Dionne, uçağın düştüğü bölgenin tamamen ormanlık olması ve yol bulunmaması nedeniyle enkaza sağlık ve polis ekiplerini taşıyan helikopterle ulaşabildiklerini belirterek, “Şu an için uçağın düşme nedenini bilmiyoruz. Hava şartları ya da mekanik bir sorun neden olmuş olabilir. Ancak pilot dışındaki 3 yolcunun, uçak düşmeden atladıkları ve ağaçlara çarpmaları nedeniyle ağır darbeler aldıklarını sanıyorum” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Algonquin Ulusal Parkı, Kanada Kaza, Kanada Ontario Eyaleti, Kanada Turist Kazası, Kanada Uçak, Kanada Uçak Kazası, Ontario Algonquin Ulusal Parkı, Ontario Eyalet Polisi, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları