Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kamboçya’da bir Türk adası: Koh Rong!

07 Mart, 2018 | 14:42

Kamboçya Turk adasi Koh Rong

Kamboçya’nın en büyük ikinci adası olan Koh Rong’u Türkler işgal etti! Sessiz ve huzur dolu Uzakdoğu’nun bu muhteşem yerinde Türkler adadaki işletmelerden tutun da ada ulaşımına kadar bir çok yerde hakimiyet sağlamış durumda. Bu durum da turistlerin büyük ilgisini çeken Koh Rong’un Türk Adası olarak anılmasına yol açıyor.

Kamboçya’nın Koh Rong Adası’nda işletmelerden tutun da ada ulaşımına kadar hakimiyet Türklerde. Öyle ki Koh Rong Adası’nda lahmacundan menemene kadar Türk mutfağından yemekler bulunuyor.

8 bin km uzaklıktaki Türk adası

Türk nüfusunun bir hayli fazla olması Koh Rong Adası’nın ‘Türk adası’ olarak anılmasını sağlıyor. Kamboçya’ya gelen turistler de bu adaya uğramadan dönmüyor.

koh_rong muhtesem denizi

Türklerin işgal ettiği ada

Kamboçya’nın güneybatısında bulunan Koh Rong’un hakimiyeti Türklerin elinde! Türkiye’den yaklaşık 8 bin km uzaklıkta bulunan Kamboçya’nın ikinci büyük adası özelliğini taşıyan Koh Rong Adası’nı ‘Türkler işgal etmiş’ desek yeri var.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Kamboçya Vietnam Turları sizi bekliyor.

Koh Rong’un kurulmasında büyük pay sahibi olan buradaki Türkler, ada oldukça söz sahibi. Kamboçya’nın Türk adasında bir kısmı Türklere ait olan işletmeler bulunurken, adanın elektriğiyle, ulaşımıyla, interneti ile de bizim vatandaşlarımız ilgileniyor.

Turk adasi Koh Rong sahilleri

Koh Rong’ta lahmacun ve baklava…

İş böyle olunca Koh Rong Adası’nın yaşamına da Türkler iz bırakmaya başlamış. Gelen turistlere Türk mutfağının en güzel çeşitlerini bu muhteşem doğa güzellikleri bulunan adada sergileyen Türkler, menemenden lahmacuna, ev yemeklerinden zeytinyağlılara, baklavadan sütlaca Türk mutfağını sevdirmişler buradaki insanlara da.

Turk adasi Koh Rong turk yemekleri

Türk adası Koh Rong’da yaşam oldukça makul seviyelerde. Hatta ucuz bile denebilir. Burada günlük yemek ihtiyacınızı yaklaşık 10 dolar gibi bir parayla karşılamanız mümkün.

Denizi, kumsalları, doğası, insanları ile tam bir cennet olan Koh Rong Adası’na dünyanın dört bir yanından gelen turistler sessizliği ve sakinliği bulurken, adada Türk vatandaşlarımızın el atmadığı iş yok gibi. Koh Rong Adası’nda yapılan bir çok aktivitede Türklerin parmağı var. Restorant işleten, markette çalışan, sahilde çeşitli işler yapan Türkler, buraya tam bir uyum sağlamış durumda.

Türk adası Koh Rong deniz

Denizin altındaki güzellikle sizi büyüleyecek

Adaya gelince… Koh Rong’da turistlerin vakit geçirmeleri için çeşitli aktiviteler mevcut. Tertemiz sularında dalış yapmak, suyun altındaki muhteşem güzellikteki canlıları görmek, adadaki doğal güzellikleri gezmek, diğer komşu adaları görmek bunlardan bazıları.

koh-rong-dalis yapanlar

Ayrıca adada gece parlayan planktonları da izlemek, insanın hayatında görebileceği çok nadir olaylardan biri.

Türk adasi Koh Rong gece hayati

Koh Rong’ta gece hayatı çok renkli

Adanın gece hayatı gündüzden çok farklı. Genellikle deniz aktiviteleri ile geçen gündüzlerin ardından oldukça renkli ve eğlenceli Koh Rong geceleri gidenler oldukça memnun ediyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kamboçya, Koh Rong Adası, Türk adası, Uzakdoğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları