Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kamboçya turu Türk turistlerin ilgisini çekiyor

17 Kasım, 2011 | 11:35

Kamboçya turu Türk turistlerin ilgisini çekiyor / Turizm Haberleri

Güneydoğu Asya’da bulunan Kamboçya son yıllarda büyük ilgi görüyor. Tur şirketleri Türk turistlerin Avrupa turlarının yanı sıra Asya ülkelerine de ilgi gösterdiklerini belirtiyor.

Kamboçya ‘da ilk uğrak yeri Angkor Tapınağı

Turizmden büyük gelir elde eden Kamboçya ‘da tur dendiğinde kuşkusuz ilk akla gelen Angkor Tapınağı oluyor. Kamboçya ‘nın en önemli tarihi eseri olan Angkor Tapınağı her yıl milyonlarca turistin uğrak yeri. Unesco tarafından koruma altına alındıktan sonra adeta yeniden doğan 1.200 yaşındaki Angkor Wat Tapınakları ülkenin en çok ziyaret edilen bölgesi.

Tur şirketleri, Türk turistlerin Kamboçya turlarına özellikle 2005 yılından sonra ilgi gösterdiklerini ve gelen taleplerin her yıl daha da arttığını belirtiyorlar. Birçok doğal güzelliği içinde bulunduran Kamboçya zengin tarihiyle de bir cazibe merkezi.

Tur şirketleri; sadece doğa, tarih, kültür gezisi değil Kamboçya ‘da eğlence açısından da önemli merkezlerin bulunduğunu,  turistlerin Kamboçya başkenti Phnom Penh ‘de bulunan eğlence merkezlerinde vakit geçirebileceklerini belirtiyor.

Kamboçya turuna katılmak isteyenler için ulaşım hakkında da bilgi veren tur şirketleri, ülkeye Bangkok aktarmalı gidildiğini belirtti. Turistler, Kamboçya ‘ya tarifeli seferlerle yapılan uçuşun ardından, ülkede;  otel, transfer rehberlik hizmeti, günlük geziler gibi bir çok konuda yardım alabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Angkor Tapınağı, Angkor Wat Tapınakları, Kamboçya, Kamboçya Angkor Tapınağı, Kamboçya otel, Kamboçya tur, Kamboçya turistler, Kamboçya turizm, Kamboçya turları, Kamboçya turu, kamboçya ulaşım, Turistler,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları