Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kalymnos Adası kaya tırmanışına çağırıyor

10 Haziran, 2014 | 13:44

kalymnos-festivali

Yunanistan’ın kaya tırmanışı ile ünlenen Kalymnos Adası yerli ve yabancı turistleri çağırıyor

Kalymnos Adası’nda tırmanış potansiyelinin olduğu ilk olarak 1995 yılında Patraslı sporcular tarafından keşfedildi. 1996 yılında İtalyan tırmanışçı Andrea di Bari’nin ziyaretiyle bölgenin müthiş bir tırmanış alanı olabileceği belirlendikten sonra Kalymnos, her sene daha fazla turist ağırlamaya başladı. 2000li yılların başında Kalymnos’ta gerçekleşen tırmanış etkinliği ada için bir dönüm noktası oldu. O günden beri Kalymnos’un ünü artmaya başladı. 2001 ve 2002 yıllarında yaklaşık 4000 tırmanışçının ziyaretiyle renklenen adada ikinci tırmanış etkinliği 2004 yılında gerçekleşti.

Yaz mevsimi Kalymnos’ta kaya tırmanışı için uygun

Pek çok kaynak tırmanışın yaz sıcağında yapılmaması gerektiğini söylese de Kalymnos da dahil olmak üzere Yunan adalarının istisnai bir durumu var. Kuzey rüzgarları burayı yazın da ideal bir tırmanış alanı haline getirmektedir. Önemli olan nokta güneşin tepede olduğu saatlerde tırmanış yapmamak. Adada profesyonel tırmanışçılardan eğitim almak, ekipman kiralamak, kitaplarına ulaşmak da mümkün. Keyifli bir ada turu, müthiş bir manzara ve adrenalin dolu bir kaçamak için ideal adalardan biri de Kalymnos.

Kalymnos tırmanış festivali Ekim 2014

Festivaller birkaç senedir adanın ününe ün kattı. Bu sene de etkinlikler 9-12 Ekim 2014 arası gerçekleşecek. Resmi kaynakların henüz festivalle ilgili tarih dışında bir açıklaması yok ancak dünyanın her yerinden ünlü kaya tırmanışçılarını ağırlayacak bu festival ile ilgili tüm detaylar yakında ulaşılabilir olacak. Bu tarihlerde tırmanışçıları izleyebilir, müthiş manzaraya şahit olabilirsiniz.

Kalymnos Adası’na ulaşım kolay

Yunan adaları arasında ismini son senelerde daha fazla duymaya başladığımız ve aynı zamanda Kilimli Adası olarak bilinen Kalymnos Adası’na ulaşım oldukça kolay, feribot tarifelerine göre Bodrum ya da Kos’tan gidebilirsiniz.

WTS YUNAN ADALARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
andrea di bari, kalymnos festivali 2014, kaya tırmanışı, Yunan Adaları, Yunanistan, yunanistan kaya tırmanışı, yunanistan tırmanış,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları