Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kalpsiz Aşk Festivali 11 Şubat’ta başlıyor

31 Ocak, 2014 | 12:24

ask-festivali-istanbul İstanbul, altı yıldır sessiz sedasız büyüyen “360 Dereceden Aşk Festivali” ile rüya gibi bir Şubat’a hazırlanıyor.

Festival, sadece 14 Şubat’ı aşkın simgesi haline getirmektense, bütün bir Şubat ayını sevgili ayı ilan ediyor ve tüm dünyayı AŞK’a çağırıyor.

Beş yıl boyunca “Aşkın Damakta Kalan Tadı” olarak yol alan festival, bu yıl altıncı defa çıktığı yoluna “360 Dereceden Aşk Festivali” olarak devam ediyor.

Festivalin yaratıcısı, Küratör ve Tasarım Yöneticisi Işık Gençoğlu, “Dünyanın bu festivale ihtiyacı var” diyor ve ekliyor: “Çünkü hepimizin sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var…İnsanlık tarihinin doğuşundan bu yana; statü, cinsiyet, ırk, dil ayrımı olmaksızın, zaman ve mekandan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu belki de AŞK. Aşkın sadece tek bir günde kutlanması dayatılıyormuş gibi hissettiğim için festivali 14 Şubat tarihini merkeze almadan planladık. Ana amacımız, 360 Dereceden AŞK’ı tüm dünyanın Şubat’ta İstanbul’da olunması gerektiğini bileceği, isteyeceği büyük bir festivale dönüştürerek uluslar arası platformda yer almak.”

İşte bu amaçla yola koyulan Işık Gençoğlu’na destek Barhan Ergin’den geliyor. Festivali düzenleyen Istanbul Concept’in Yaratıcı Projeler Danışmanı Barhan Ergin, aynı zamanda festivale daha evrensel bir bakış açısı kazandıran isim … Ergin, “Neden 360 Dereceden AŞK?” sorusuna şöyle yanıt veriyor:

“7 Tepeli İstanbul’un en yüksek tepesinden İstanbul’a farklı açılardan bakmak konseptinden yola çıkmıştık. Taksim, İstanbul’un hayatına bakan bir tepedir. Farklı hayatların farklı bakış açıları üzerinden aşkı yorumlamak için Taksim’i merkez aldık, etrafında bir daire çizdik. O dairenin farklı açılarından aşkı anlatalım istedik. Yüzyıllardır İstanbullular; her dinden ve ırktan insanlar, ötekileşmeden bu tepede ve bu tepenin etrafındaki coğrafyada bir arada uyumlu yaşamayı deneyimlediler. Biz de bu uyumu onlara bir kere daha hatırlatmak gereği hissediyoruz. Kimsenin ötekileşmediği, herkesin farklılıklarına rağmen bir arada yaşadığı nadir mekanlardan birisi olan Taksim ve çevresini seçmemizin bir sebebi de bu.”

Festivalin beş gün boyunca iletişimi, ismine de yakışacağı üzere 360 Galatasaray’dan yapılacak. 360’ın terası açık hava galerisi gibi kurgulanarak ülkemiz ünlü heykel sanatçılarının eserlerini sanatseverlerle buluşturacak. Tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında muazzam manzarası ile İstanbul’a her geleni en az bir kere ağırlamış 360, “AŞK Tutkudur” temasıyla Işık Gençoğlu küratörlüğündeki sergi ile Festival’in açılışını da gerçekleştirilecek. Festivalin faydalı bir diğer çıktısı ise 360 Dereceden bakış açısı ile damak tadına düşkünler için lokal lezzetlerin ön plana çıkacağı bir lezzet haritası da paylaşılacak olması. Bu harita tüm iletişim noktalarına bırakılacak…

360 İstanbul’un mekan sponsoru olduğu galanın ardından Cam Ocağı Vakfı’nın desteği ile ulusal ve uluslar arası sanatçıların cam eserler sergisi, Pera Palace Hotel Jumeirah’da meraklılarıyla buluşacak. Ayrıca sanat, zanaat ve tasarımı buluşturan çok özel bir takı sergisi de aynı gün aynı mekanda yerini alacak. Pera Palace Hotel Jumeirah’daki Sergi, “Aşk Yakar” temasını taşıyacak ve ay sonuna kadar gezilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
360 Dereceden Aşk Festivali, Aşk Festivali, Aşk Festivali sevgililer günü, İstanbul, İstanbul aşk festivali, İstanbul festival, İstanbul Sevgililer Günü, Pera Palace Hotel,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları