Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kalp ve damar sağlığı için haftada iki kez balık

24 Nisan, 2009 | 15:07

Balık Tüketimi Omega 3 bakımından zengin olan somon, ton, uskumru ve levrek gibi soğuk deniz balıklarının tüketilmesinin kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği yapılan araştırmalarla kanıtlandı.

Haftada iki kez balık tüketmenin faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle soğuk deniz balıkları damar sertleşmesini engelliyor, kan yağlarını ve kan basıncını düşürüyor, kanın sulanmasını sağlıyor. Tabi her balık Omega 3 bakımından zengin değil ve uzmanlara göre balığın pişirme tekniğine de çok önemli. Yağda kızartılan balıkların besin değerinin azaldığını, bu nedenle ızgara veya fırında hazırlanması gerektiğini özellikle vurguluyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Damar Hastalıkları, Damar Sertleşmesi, Deniz Ürünleri, Kalp Hastalıkları, Kan Sulandırıcı, Omega 3, Sağlık Haberleri, Somon Balığı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları