Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

ATSO Başkanı’ndan Kaleiçi’ne yatırım yapın çağrısı

07 Ağustos, 2012 | 12:15

ATSO Başkanı’ndan Kaleiçi’ne yatırım yapın çağrısı/Turizm Haberleri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, turizm yatırımcılarına, marka işletmelere ve Antalya’nın kurumlarına Kaleiçi’ne yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’nın tarihine sahip çıkmak, kent merkezinde sosyal hayatı ve ticareti desteklemek amacıyla başlattıkları çalışmalara ‘Kaleiçi’nde ATSO Evi’ projesini de eklediklerini bildirdi. Budak, Kaleiçi’nde kullanılamaz hale gelmiş tarihi bir binayı satın aldıklarını, binanın restore edilerek kent merkezine canlılık kazandıracak biçimde kültürel ve sosyal amaçlı olarak kullanılacağını belirtti. ATSO Evi’nin öncelikle Antalya’nın özel sektörünü temsil eden ATSO’nun Kaleiçi’ne verdiği önemin bir göstergesi olduğunu vurgulayan Budak, “Projemizin asıl amacı turizm markalarının ve Antalya’nın kurumlarının Kaleiçi’ne yatırım yapmalarını teşvik etmek, bu konuda öncülük etmektir.” dedi.

Dünyanın en önemli turistik kentlerinin başlıca zenginliğinin tarihi kent merkezleri olduğuna dikkat çeken Budak, “Kaleiçi de, sadece Antalya’nın değil, Türkiye’nin en önemli cazibe noktalarından birisidir. Turizm markalarının Kaleiçi’nde yatırım yapması kültür ve kent turizmini geliştirerek turizmin çeşitlenmesine katkı sağlayacaktır. Kaleiçi’nde faaliyete girecek marka işletmeler bölgeye canlılık katacaktır.” diye konuştu.

“İnan Kıraç’ın Kaleiçi’ne kültür yatırımı yapıp Antalya’ya bir müze kazandırmasının kente nasıl bir değer kattığını hepimiz görüyoruz.” ifadelerini kullanan ATSO Başkanı, şunları kaydetti: “Biz de bu bilinçle bugüne kadar kent merkezi ve Kaleiçi’nin canlılık kazanmasına dönük olarak yürüttüğümüz kültür ve sanat odaklı proje ve çalışmalarımıza ATSO Evi projesiyle bir yenisini daha ekliyoruz. Eski hizmet binamızın yerine kuracağımız kültür merkezi ve Kaleiçi’ndeki ATSO Evi kent merkezimizin iki değerli yatırımı olacaktır. Ümit ediyorum; kentimizin önde gelen kurumları da bizim bu adımımızı izleyeceklerdir. Türkiye ve Antalya’ya mal olmuş birçok markanın Kaleiçi’nde tarihi evler satın alarak geleneksel mimariye sahip çıkmaları, burada hizmet vererek markaları ile Kaleiçi’ne değer katmaları, Antalya’ya karşı sorumluluklarının da bir göstergesi olacaktır. ”

Antalya’da uluslararası çapta 250’nin üzerinde beş yıldızlı otel ve birinci sınıf tatil köyü bulunduğunu dile getiren Budak, “Kaleiçi’ne gelin, yatırım yapın, siz de kazanın Antalya da kazansın.” çağrısında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Kaleiçi, ATSO, ATSO Başkanı, Çetin Osman Budak, Kaleiçi, Kaleiçi turizm, Turizm Yatırımcıları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları