Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kafkasya’da yarım asır sonra gelen mutluluk

18 Temmuz, 2013 | 13:35

Kafkasya'da yarım asır sonra gelen mutluluk Kafkasya’da tam yarım asır sonra ilk defa bir leopar doğum yaptı.

Soçi’deki leopar çiftinin iki yavrusu dünyaya geldi.Dünya Doğa Fonunun (WWF) bildirdiğine göre, Lizbon Hayvanat Bahçesi’nden Soçi’ye getirilen leopar çiftinin iki yavrusu oldu.

Yeni leopar nüfusunun başlangıcı

WWF yöneticisi Natalya Dronova, “Bu yavrular Kafkaslarda yeni leopar nüfusunun başlangıcı olabilir. Vahşi doğada yaşam şartlarına hazırlandıktan sonra, büyüyen leoparların yasaklı ormana bırakılacağını umuyoruz” dedi.

WWF yetkilileri, geçmişte Kafkaslarda çok yaygın olan leoparların, 19’uncu yüzyılın sonu ve 20’nci yüzyılın başlarında öldürülmelerine izin verildiğini ve 1950 yılına gelindiğinde bölgede yok olmaya yüz tuttuğunu belirtti.

türkrus.com

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Doğa Fonu, Kafkaslar, Kafkasya, Kafkasya bölgesi, Kafkasya haberleri, Kafkasya leopar, leopar, Lizbon Hayvanat Bahçesi, Natalya Dronova, Soçi, WWF, WWF yöneticisi Natalya Dronova, Yeni leopar nüfusu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları