Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kaçak rehber isyanı: Türkleri turistlere ‘Barbar’ diye tanıtıyorlar!

07 Eylül, 2018 | 10:44

Kaçak rehber isyanı: Türkleri turistlere 'Barbar' diye tanıtıyorlar!

Kaçak rehberler, Türkleri turistlere ‘Barbar’ olarak tanıtıyorlar. Turist Rehberleri Birliği Başkanı Ahmet Zeki Apalı, Türkiye’nin tanıtımı ve turizmin gelişmesi için kaçak rehberle mücadelenin şart olduğunu söyledi.

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Ahmet Zeki Apalı kaçak rehberlerle mücadele içinde olduklarını belirtti.

Kaçak rehber isyanı: Türkleri turistlere ‘Barbar’ diye tanıtıyorlar

TUREB olarak Türkiye’nin 81 ilinde denetimler gerçekleştirdiklerini belirten Ahmet Zeki Apalı, kendi denetmenleri ve turist rehberleri odalarının hazırladığı raporlar neticesinde geçtiğimiz sene 3 bin civarında belgesiz rehberlik yapan kişilerin olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Kaçak rehberlerin turizm sektörü açısından büyük sorunlar yarattığını vurgulayan TUREB Başkanı Apalı, “Türkiye’nin tanıtımında tamamen kasıtlı veya kasıtsız yanlış bilgiler aktarıyorlar. İstanbul’da ne Ayasofya’yı ne Sultanahmet’i ne de Topkapı Sarayı’nı anlatabilirler.

Doğru hiçbir tarihi bilgiyi, gerçeklere dayanarak vermiyorlar. Hatta tespit edilmiş bir şey; Türkleri ‘barbar’ olarak niteleyen yabancı uyruklular var. Çünkü bu insanlar, esnafla iç içe olmasın veya başka bir yerden alışveriş yapmasın. Bizim bunları kontrol altına almamız lazım.

Biz, turizmi geliştirmek ve sürekli hale getirmek istiyoruz. Ancak bunları engelleyemediğimiz takdirde bu zor olur” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Zeki Apalı, Barbar, Kaçak rehber, Tureb, Turist Rehberleri Birliği Başkanı, Turizm sektörü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları