Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kaçak acentacılık faaliyeti gerçekleştirenler hakkında kamu davası açıldı

29 Temmuz, 2015 | 06:49

Kaçak acentacılık faaliyeti İşletme Belgesi olmadan uçak bileti ve tur satışı yapan acentalar hakkında Haksız Rekabet Suçu’ndan davalar açılmaya başlandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin başlatmış olduğu çalışmalar ve yapmış olduğu başvurular neticesinde gerek internet sitesi gerekse iş yerinden işletme belgesi olmaksızın uçak bileti satışı gerçekleştiren acentalar hakkında dava açılmaya başladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianame ile, bu faaliyetlerin kaçak çalışan acentalar hakkında TÜRSAB üyesi acentalar aleyine “Haksız Rekabet” teşkil etmesi gerekçesi ile “Türk Ticaret Kanunu’na Muhalefet” suçundan cezalandırılmaları yönünde Kamu Davası açıldı.

TÜRSAB’ın girişimleriyle internet üzerinden paket tur ve uçak bileti satışı yoluyla işletme belgesiz seyahat acentalığı faaliyeti gerçekleştiren şüpheliler hakkında Acıpayam Asliye Ceza Mahkemesince de Kamu Davası açılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçak acentacılık, Kaçak acentacılık faaliyeti, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB dava, TURSAB Haberleri, TÜRSAB kaçak acenta,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları