Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kaçak acentacılık faaliyeti gerçekleştirenler hakkında kamu davası açıldı

29 Temmuz, 2015 | 06:49

Kaçak acentacılık faaliyeti İşletme Belgesi olmadan uçak bileti ve tur satışı yapan acentalar hakkında Haksız Rekabet Suçu’ndan davalar açılmaya başlandı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin başlatmış olduğu çalışmalar ve yapmış olduğu başvurular neticesinde gerek internet sitesi gerekse iş yerinden işletme belgesi olmaksızın uçak bileti satışı gerçekleştiren acentalar hakkında dava açılmaya başladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianame ile, bu faaliyetlerin kaçak çalışan acentalar hakkında TÜRSAB üyesi acentalar aleyine “Haksız Rekabet” teşkil etmesi gerekçesi ile “Türk Ticaret Kanunu’na Muhalefet” suçundan cezalandırılmaları yönünde Kamu Davası açıldı.

TÜRSAB’ın girişimleriyle internet üzerinden paket tur ve uçak bileti satışı yoluyla işletme belgesiz seyahat acentalığı faaliyeti gerçekleştiren şüpheliler hakkında Acıpayam Asliye Ceza Mahkemesince de Kamu Davası açılmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaçak acentacılık, Kaçak acentacılık faaliyeti, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Türsab, türsab açıklama, TÜRSAB dava, TURSAB Haberleri, TÜRSAB kaçak acenta,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları