Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Kabil havaalanı önünde intihar saldırısı

08 Eylül, 2009 | 18:24

Kabil havaalanı önünde intihar saldırısı Afganistan’ın başkenti Kabil’deki uluslar arası havaalanı önünde, NATO konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısı, saat 08.20 sıralarında havaalanının girişinde, NATO konvoyunun geçişi sırasında meydana geldi.

Resmi kaynaklar, saldırıda 2 sivilin öldüğünü, 7 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Saldırıyı üstlenen Taliban, NATO konvoyunu hedef alan saldırıda, konvoydaki 3 aracın imha edildiğini söyledi.

Reuters ajansına konuşan bir görgü tanığı ise, bomba yüklü bir aracın havaalanının girişinde 3-4 araçlık konvoyu çarptığını bölgede alevlerin yükseldiğini belirtti. Özel bir TV kanalı, olayda Afgan ve yabancı askerlerden ölenler olduğunu kaydetti.

Sivil ve askeri hizmet veren Kabil uluslararası havaalanı, yabancı askerler tarafından askeri üst olarak kullanılıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afganistan Başkenti Kabil, Kabil Havaalanı, Kabil Havaalanı Haberleri, Kabil Havaalanı Saldırı, Kabil Uluslararası Havaalanı, NATO, NATO Haberleri, NATO Konvoyu, Reuters Ajansı, Taliban, Taliban Saldırı, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları