Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Jet Aviation, Genel Havacılık’ı satın alıyor!

26 Ocak, 2018 | 17:11

Dünyanın en büyük business jet operatörlerinden biri olan Jet Aviation, Türkiye’nin en köklü genel havacılık şirketlerinden Genel Havacılık A.Ş’yi satın almak için görüşmelere başladı.

Dünyanın en büyük business jet operatörlerinden biri olan Jet Aviation’un, Türkiye’nin en köklü genel havacılık şirketlerinden Genel Havacılık A.Ş’yi satın almak için görüşmelere başladığı öğrenildi.

Avrupa, Ortadoğu, Asya ve Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren genel havacılık şirketi Jet Aviation, Türkiye’de önemli bir yatırıma hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük genel havacılık işletmelerinden Genel Havacılık A.Ş’yi satın almak için görüşmelere başlayan Jet Aviation, satın alma sürecinde önemli aşama kaydetti.

AirportHaber sitesinin haberine göre, bir süredir mali sıkıntılar yaşadığı iddia edilen Genel Havacılık A.Ş’nin, İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hangarları ve işletmesinde çok sayıda hava aracı bulunuyor.

Görüşmelerin büyük gizlilik içerisinde devam ettiği belirtilirken satış rakamlarına ilişkin bir bilgiye ulaşılamadı.

Dünyaca ünlü kuruluş: Jet Aviation

İsviçre merkezli olarak kurulan Jet Aviation, Cenevre ve Zürih’ten sonra Berlin, Duseldorf, Münih, Viyana, Dubai, Cidde, Medine, Riyad ve Singapur ile birlikte ABD’de de çok sayıda şehirde merkezleri var.

Uçak kiralama, yönetim ve personel sağlama konularında faaliyet gösteren Jet Aviation’un, teknik bakım konusunda da önemli yatırımları bulunuyor.

Türkiye’de de son yıllarda genel havacılık hizmetleri veren Jet Aviation, Türkiye içinde iki nokta arasında yolcu taşımasından dolayı zaman zaman Kabotaj Kanunu’na aykırı davranmakla suçlanıyor.

Genel Havacılık, Nedim Sülyak tarafından kurulmuştu

Havacı bir aileye ait olarak Genel Havacılık A.Ş., 1980’li yıllarda Nesu Air’i kuran Nedim Sülyak tarafından kuruldu. Genel Havacılık A.Ş. işletmesinde Falcon 900EX, Hawker 850XP, Citation Excel, Learjet 60, Challenger 300, Eclipse 500 uçaklarla birlikte Bell 407 tipi helikopter yer alıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Berlin, Cenevre, Challenger 300, Cidde, Citation Excel, Dubai, Düseldorf, Eclipse 500, Falcon 900EX, Genel Havacılık AŞ, Hawker 850XP, Jet Aviation, Jet operatörü, Learjet 60, Medine, Münih, Nedim Sülyak, Nesu Air, Riyad, Singapur, Viyana, Zürih,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları