Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya’da volkanik patlama yeni bir ada oluşturdu

22 Kasım, 2013 | 08:55

Japonya’da volkanik patlama yeni bir ada oluşturdu Japonya’nın güneyindeki meydana gelen volkanik patlama, denizden yeni bir adanın oluşmasına neden oldu.

Yeni adanın üzerinde hala yoğun bir duman ve kül tabakası var.

Japon yetkililer ve uzmanlar, adacığın Ogasawara (Bonin) takım adalarında yer alan Nishinoshima açıklarında ortaya çıktığını ve çapının yaklaşık 200 metre olduğunu bildirdi.

NationalTürk’te yer alan habere göre, Japonya‘da oluşan adacıkta volkanik faaliyet sürüyor, üzerinde hala yoğun duman ve kül tabakası bulunuyor.

Japonya hükümet sözcüsü Yoshihide Suga, yok olması ihtimaline karşılık, minicik de olsa yeni bir toprak parçası sahibi olmanın kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Bölgedeki volkanik faaliyetlerin 1870′ler ve 1980′lerde de benzer şekilde adacıklar ortaya çıkardığı, ancak bunların zamanla aşındığı ya da tamamen yok olduğu belirtiliyor.

Tüm Güzelliğiyle Japonya Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, japonya ada, japonya adacık, Japonya Haberleri, japonya volkan, japonya volkanik patlama, japonya yeni ada, japonya yeni haber, japonyada yeni ada, volkanik patlama,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları