Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya’da Sevgililer Günü nasıl kutlanıyor?

09 Şubat, 2018 | 13:40

Japonyada Sevgililer Günü nasıl kutlanıyor

Her mevsim turistlerin akınına uğrayan, tarihi, doğal güzellikleri ve insanıyla Uzakdoğu’nun en güzel ülkelerinin başında gelen Japonya’da Sevgililer Günü için yoğun bir hazırlık var. 14 Şubat Sevgililer Günü Japon halkı için özel bir anlam taşıyor.

Her mevsim turistlerin akınına uğrayan, tarihi, birbirinden ilginç tapınakları, doğal güzellikleri, çalışkanlığı ve disiplininin yanı sıra misafirperverliği ile ünlü insanlarıyla Uzakdoğu‘nun en güzel ülkelerinin başında gelen Japonya’da Sevgililer Günü için yoğun bir hazırlık var. 14 Şubat Sevgililer Günü Japon halkı için özel bir anlam taşıyor.

Japonya Sevgililer Günü kutlanıyor

Japonya’da Sevgililer Günü çikolata ile kutlanıyor

Dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi Japonya’da da Sevgililer Günü 14 Şubat’ta kutlanmakta. Ancak bu tarih Japon halkı için özel bir anlam taşımakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Sevgililer Günü Turları sizi bekliyor.

Japon kadınları, bu özel güne sevdikleri erkeklere aşklarını göstermek için özel şekilde hazırlanmakta. Kadınlar ya kendi elleriyle sevdiklerine özel olarak çikolata yaparlar ya da Sevgililer Günü için özel olarak çikolatalar yapan dükkanlardan oldukça gösterişli çikolatalar alırlar.

Japonya Sevgililer Günü 14 kutlanıyor

Japonya’daki bu geleneğin 1936 yılında Aziz Valentin Günü olarak da bilinen 14 Şubat’ta ülkedeki bir çikolata fabrikasının, kadınların sevdikleri erkeklere kalplerinden bir parça olarak çikolata vermeleri kampanyasını yapmasıyla başladığı biliniyor.

Japonya’da Sevgililer Günü farklı şekilde kutlanıyor

Bu gelenek yıllar geçtikçe oldukça popüler hale geldi ve Sevgililer Günü’nde her sene tekrarlanmaya başlandı.

Sevgililer günü japonya kutlama

Çikolata fabrikasının başlattığı bu gelenek yıllar içerisinde farklı bir hale geldi. Kadınlar sadece sevdikleri erkeklere değil, en yakın arkadaşlarına, akrabalarına, iş arkadaşları ve müdürlerine de çikolata almaya başladılar.

Japonya’da Sevgililer Günü özenle kutlanıyor

İşte bu nedenden ötürü Japonya’da kadınlar için 14 Şubat aslında daha erken başlamakta. Kadınlar önce çikolata verecekleri kişileri liste halende belirliyor, bir kişiyi bile unutmamaya oldukça özen gösteriyorlar.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Japonya Turları sizi bekliyor.

Bu işlerini tamamlayan kadınlar en son olarak 14 Şubat’a kadar sevdikleri erkeğe çok daha gösterişli ve kalplerle bezenmiş çikolataları ya hazırlıyor ya da satın alıyorlar.

Bu çikolatalar verilen kişilere göre farklı isimlere sahip. Kadınların iş arkadaşlarına veya patron ve müdürlerine aldıkları çikolatalara ‘giri-choco’, sevilen erkeğe aldıklarına ise ‘honmei-choco’ denirken, arkadaşlar arasında birbirine verilen çikolatalar ise ‘tomo-choco’ adı verilmekte.

Sevgililer Günü japonya kutlanıyor

Bu olay yıllar içinde kadınlar için de 14 Mart Beyaz Gün olarak sayıldı. Bu tarihte erkekler 14 Şubat’ta kadınlardan aldıkları çikolatalara karşılık olarak ya da sevdikleri kadına ilgilerini, aşklarını göstermek adına çikolata vermeye başladılar.

Ancak Beyaz Gün hiç bir zaman Japonya’da 14 Şubat kadar popüler olamadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
14 Mart Beyaz Gün, 14 Şubat Sevgililer Günü, Aziz Valentin Günü, Japon kadınlar, Japonya Sevgililer Günü kutlaması, Sevgililer Günü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları