Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya’da gezilecek turistik yerler

06 Mart, 2018 | 13:12

Japonya gezilerinde tarih, kültür, mimari özellikler, teknoloji ve Japon halkının kendine göre yaşam şekilleri Japonya’ya gitmek için başlı başına bir sebeptir. Tabi bunun yanı sıra Japonya Turları ve gezilerinde mutlaka görülmesi gereken turistik yerler de vardır. Uzakdoğu’nun fantastik ülkesi Japonya’da gezilmesi gereken, turistlerin mutlaka ziyaret ettiği, birbirinden güzel harika yerleri sizler için derledik.

Tarihi, kültürü, mimari özellikleri, teknoloji ve Japon halkının kendine göre yaşam şekilleri turistleri her daim Uzakdoğu‘nun bu şirin ülkesine çekmiştir. Japonya Turları’nda turistlerin mutlaka gezmesi gereken yerler de vardır. Uzakdoğu’nun fantastik ülkesi Japonya’da mutlaka görülmesi gereken, birbirinden güzel harika turistik yerlerinin bazıların sizler için araştırdık.

Saihō-ji Tapınağı Yosun Bahçesi

Saihō-ji Tapınağı Yosun Bahçesi, Kyoto’da yer alırken, UNESCO tarafından Dünya Mirasları’na alınmış mekanlardan birisidir. Kyoto’daki çoğu tapınak gibi giriş ve çıkışın serbest olduğu Koke-dera’ya, bahçeyi gezen bir turistin yosunlara basıp kayarak ölmesi sonucu ziyaretçi sayısını sınırlayan randevulu bir ziyaretçi kabul sistemi getirilmiştir.

Mektup sistemiyle yapılan başvurular sonucu tapınak ziyareti için kabul edilen konuklar, büyüleyici tapınağı ve bahçeyi, Budizm öğretileri ve buranın tarihi hakkında bilgiler veren bir rehber rahip eşliğinde gezebilme olanağına sahip şanslı insanlar olurlar.

Nara todaiji tapınağı

Nara todaiji tapınağı özellikle geyikleri ve tapınaklarıyla ünlü şehridir. Japonya’nın bu güzel kentindeki 8 Budist tapınağı UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır ve Japonya Turlarında mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Bu tapınaklardan Todai-ji dünyanın en büyük tahta yapısı olarak kayıtlara geçmiştir.

Bölgede bulunan Sika geyiklerinin tanrının habercileri olduğuna inanıldığından, bu hayvanlar tarih boyunca kutsal olarak kabul edilmiş ve halkın büyük saygısına sahip olmuşlardır.

Akihibara: Güz Yaprakları Tarlası

Japonya’da başkent Tokyo’nun Chiyoda bölgesinde yer alan Akihabara yani ‘Güz Yaprakları Tarlası’ elektronik eşyaların ve otakuların kalbi olarak bilinmektedir. Japonya’da çoğu yerde görmeye alıştığımız bu teknoloji ürünlerinin ucuz ya da ikinci el satıldığı bölge aynı zamanda anime, manga ve video oyunlarının bulunduğu otaku cennetidir.

Sokaklarda cosplay yapanlarla dolaşmak, maid cafe’de omletin üzerine yazı yazan garson kızları görmek ve 7-8 katlı figür satan dükkanları görmek mümkündür.

Sensoji Tapınağı

Japonya’nın başkentinin en eski Budist tapınağı olan bu muazzam yapı Asakusa bölgesinde bulunmakta ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak kabul edilmektedir. Asakusa Kannon Tapınağı olarak da bilinen bu kutsal mekanın girişinde bulunan iki büyük kağıt fenerin ruhlara yol gösterdiğine inanılmakta.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Japonya Turları sizi bekliyor.

Efsane, 628 yılında Sumida nehrinde balık tutmakta olan iki balıkçının ağına Tanrıça Kannon’un heykeli takıldığını rivayet eder. Heykeli ne kadar nehre geri atarlarsa atsınlar, her seferinde heykelin geri dönmesiyle balıkçılar burada ‘Merhamet Tanrıçası’ olan ‘Kannon’u bulmak için bir tapınak inşa etmeye başlar.

Tokyo İmparatorluk Sarayı

Japonya Turları ve gezilerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Japonya İmparatoru’nun ailesiyle birlikte yaşadığı resmi yerdir. Sadece yeni yıl kutlamaları yapılan sarayın iç bölgelerine 2 Ocak ile imparatorun doğum günü olan 23 Aralık günlerinde girilebilmekte.

Okinawa

Okinawan Takımadaları arasında en çok bilinen büyük Okinawa Adası, Japonya’nın en sıcak bölgesidir. Yıl boyunca sıcaklık 18 derecenin altına düşmez. Bu muazzam ada, mercan resifleri, zümrüt yeşili denizi, güneşli gökyüzü ve tropikal bitki örtüsü ile misafirlerin gözünü maviye boyamakta ve görülmesi gereken yerler listesinde başlarda yer almaktadır.

Shirakawa-go

Japonya’nın geleneksel köy evleri ve çatı mimarisiyle ünlü, etrafı yüksek dağlarla çevrili, muhteşem bir doğa harikasına sahip olan eski tip Japon yerleşim yeridir. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ndeki Shirakawa-go’da kış boyunca yağan kar nedeniyle eşsiz güzellikte manzaralar görmek mümkündür.

Tokyo Disneyland & Tokyo Disney Sea

Dünyanın dört bir yanından gelen, her yaştan insana hitap edebilen, iki büyük eğlence parkının bulunduğu, Japonya’nın Başkenti Tokyo’nun en eğlenceli bölgesidir. 17 milyon kişi ziyaretçi rekoruyla, gece ve gündüz farklı görsel şovlar sergilenen parkta, teknolojinin geldiği son boyut olan ‘Electiric Parade Dream Lights’ gösterisini mutlaka izlemek gerekir. Japonya Turları ve gezilerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak buraya not etmenizde fayda var.

Kiyomizu-dera Tapınağı

Tapınak, Sakanoue Tamuramaro (758-811) tarafından yaptırılmış olup, şehirdeki en popüler tapınaklardan biridir. Muhteşem Kyoto manzarasının yanı sıra, tapınağın en büyük efsanesi, yüksek konumdaki verandasından atlayıp yaralanmadan kurtulanların her istediklerinin yerine geleceği, ölenlerin ise aziz olacağı şeklindedir.

Bu arada Japonya halkı tarafından tapınak alanında yer alan akarsudan metal bardaklarda su içenlerin uzun yaşam, sağlık ve başarı kazanılacağına inanılmakta.

Shinjuku Gyoen&Ueno Park

Tokyo’da bulunan, en popüler park ve gezi alanlarından olan Shinjuku Gyoen ve Ueno Park, barındırdığı müze ve tapınaklarıyla ilkbaharda ‘Hanami Festivali’ne de ev sahipliği yapmakta.

Nisan ayının başlarında hazırladıkları çiçekli bento kutuları ile bu parklara koşan halk, ‘Kiraz Çiçeklerini İzleme’ etkinliğini de burada gerçekleştirmekte ve görülmesi gereken yerler arasındadır.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Sakura Dönemi Japonya Turları sizi bekliyor.

İlkbaharda pembenin tonlarını barındıran bu parklar, barındırdıkları farklı türden ağaçların mevsimsel renk değiştirmesiyle sonbaharda da sarı ve kırmızı renge bürünmekte. Sonbaharda renk değiştiren ağaç yapraklarını izlemeye gitmeye ise ‘Momiji Festivali’ denmekte.

Ginkaku-ji Tapınağı / Kyoto

Kyoto’daki Gümüş Tapınak, 14. yüzyılda ay seyri için tasarlanmıştır. Japon bahçelerinde kullanılan bahçe pagodaları, bu tapınakların minyatürize edilmiş şeklidir. Japonya Turları ve gezilerinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan tapınak, Ashikaga Yoshimasa tarafından 1482 yılında yaptırılan kutsal mekan Yoshimasa’nın ölümünden sonra Zen Tapınağı’na dönüştürülmüş.

Sumiyoshi-taisha Tapınağı

Japonya’nın ünlü şehri Osaka’nın Sumiyoshi Bölgesi’ndeki bu Şintoist tapınağı ‘Sumiyoshi Grand Temple’ yani ‘İhtişamlı Sumiyoshi Tapınağı’ olarak da bilinir. Sumiyoshi Tapınağı, Japon halkının yeni yıla girdikten sonra en fazla ziyaret ettiği tapınaklardan birisidir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akihibara, Electiric Parade Dream Lights, fantastik, fantastik ülkesi, Ginkaku-ji Tapınağı / Kyoto, Japonya, Japonya’da mutlaka görülmesi gereken yerler, Kiyomizu-dera Tapınağı, kyoto, Nara, Okinawa, Saihō-ji Tapınağı Yosun Bahçesi, Sensoji Tapınağı, Shinjuku Gyoen & Ueno Park, Shirakawa-go, Sika Geyikleri, Sumiyoshi Grand Temple, Sumiyoshi-taisha Tapınağı, Todai-ji, Tokyo, Tokyo Disneyland & Tokyo Disney Sea, Tokyo İmparatorluk Sarayı, UNESCO Dünya Mirası, Uzakdoğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları