Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya’da daha ucuz hizmet için ‘Robot Oteli’ hizmete açıldı!

22 Ekim, 2018 | 17:47

Japonya'da daha ucuz hizmet için Robot Oteli hizmete açıldı!

Japonya’da daha ucuz hizmet için ‘Robot Oteli’ hizmete açıldı. Japonya’da bir otel zinciri daha ucuz hizmet vermek için robot oteli hizmete açtı.

Japonya‘da daha ucuz hizmet için ‘Robot Oteli’ hizmete açıldı. Japonya’da bir otel zinciri daha ucuz hizmet vermek için robot oteli müşterilerine hizmet sunmaya başladı.

Japonya’da daha ucuz hizmet için ‘Robot Oteli’ hizmete açıldı

Teknolojinin her gün ilerlediği dünyamızda şimdi de robotlar otelleri ele geçirdi! Robot teknolojisinden hayatın her alanında en iyi şekilde yararlanan Japonya’nın başkenti Tokyo‘da bir otel zinciri ‘istihdam’ sorununu fırsata çevirdi. Normalde en az 30 personelin istihdamını gerektiren ortalama 130 odalı şubelerinde robotları kullanarak çalışan sayısını bir şubede 7’ye düşüren Japon otel zinciri, hemen her hizmeti misafirlere robotlar aracılığıyla sunmaya başladı.

İnsansı robotlar resepsiyonu da ele geçirdi!

İnsansı robotlar resepsiyonu da ele geçirdi!

Japonya’daki ‘Robot Otel’e otele gelen müşterileri ilk olarak resepsiyonda bulunan ve görüntüsü ile tamamen insana benzeyen robotlar karşılıyor. Pasaportunu özel ekranda taratan ve adını mikrofona söyleyen Robot Otel’in müşterileri, İngilizce, Japonca, Korece ve Çince konuşabilen robotlar aracılığı ile otele giriş işlemini bitiriyor.

Robot Otel’de müşterilerin merak ettikleri soruları da yanıtlayan robot personel, ünlü arama motorunun “asistan” servisi ile entegre olarak çalışan hoparlörlerle iletişim sağlıyor. Hava durumu bilgisi gibi günlük sorulara yanıt verebilen akıllı asistan, “Bugün bölgemizde harika bir hava var. Şemsiyeye ihtiyacınız yok” benzeri bilgiler paylaşıyor.

Danışman robot da zaman zaman misafirlerin “Çok şekersin” şeklindeki iltifatlarına “teşekkür” ile karşılık veriyor ve yüz ifadeleri ile memnuniyetini belirtiyorlar.

Robot Oteli'nde yıkanma, kurutma, ütüleme 20 dakikada

Robot Oteli’nde yıkanma, kurutma, ütüleme 20 dakikada

Otelin her odasında bulunan son teknoloji gardroplar ise 20 dakika gibi kısa bir sürede içine konulan kıyafetleri yıkayıp, kurutup, ütüleme özelliğine sahip. Dünyada bir ilk olan Robot Otel konsepti ile konuklarına uygun konaklama imkanı sunmayı amaçladıklarını belirten zincir otelin müdürü Maruf Umarov, “Az personel, benzer kalitedeki otellerle karşılaştırdığımızda az masraf demek. Bu durumda biz de ‘Daha ucuz konaklama imkanı neden sunmayalım’ diye düşünerek bu konsepti hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

Yüzde 30 daha ucuz

Yüksek konaklama fiyatlarıyla bilinen Japonya’nın başkenti Tokyo’da diğer otellerden ortalama olarak % 30 ucuz konaklama hizmeti sunan Robot Otel’de oda fiyatları şubeden şubeye farklılık gösterirken, gecelik 7 bin yen (350 TL) ile 12 bin yen (600 TL) arasında değişim gösteriyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İnsansı robotlar, Japonya, Maruf Umarov, Otel zinciri, Robot Oteli, Tokyo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları