Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya ve Çin, Uzay Turizmi İçin Düğmeye Bastı

13 Nisan, 2017 | 11:27
Uzay Turizmi Japonya ve Çin

Uzay Turizmi Japonya ve Çin

Uzay Turizmi İçin Ülkeler Harekete Geçerken Pazara Dahil Olan Japonya ve Çin’de Rekabetten Korkmadıklarını Ve Uzay Turizmi İçin Düğmeye Bastıklarını Açıkladı

Uzay endüstrisi son yıllarda gelişme göstererek Uzay Turizmine ilgi artmaya başlandı ve bunun için batılı ülkelerin firmaları Elen Musk’un SpaceX, Richard Branson’un Virgin Galaktik ve Jeff Bezos’un Blue Origin’i gibi firmalar ortaya çıktı. Bu firmalar uzay turizmi yapma isteyen kişileri eğitiyor ve onlara uzay’da tur düzenliyorlar. Asya’dan ise Uzay Turizmi Endüstrisine yeni katılımcılar girmeye hazırlanıyor. Bunlardan biri Japonya’dan PD Aerospace ve Diğeri ise Çin’den Kuang-Chi Science.

Asya’daki Oyuncular; “Rekabetten Korkmuyoruz”

Uzay Turizmi için harekete geçen Asya’daki oyunculardan açıklama geldi; “Rekabetten Korkmuyoruz” dendi. Yakın zamanda Japonya’da ve Çin’deki sivillere uzay turizmini getirmeyi hedeflediklerini ve sivilleri uzaya çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

PD Aerospace CEO’su Shuji Ogawa, “SpaceX, Virgin Galactic ve Blue Origin gibi firmalar Asya’daki firmaları rakip olarak görmemekteler. Ama, Asya’da Uzay Turizmi talepleri küçümsenmeyecek ve rekabet edebilecek düzeyde” dedi.

Shuji Ogawa; ” İlk Tur 2020″

PD Aerospace CEO’su Shuji Ogawa açıklamasında, ilk tur denemesinin 2020 yılında yapılacağı ve 2023 yılında da uzay turizm operasyonlarını sıklaştıracaklarını açıkladı. Ayrıca, Ogawa sürenin uzamasının nedenini,  “Japonya’nın ufak bir ülke olması ve deneme alanının yetersiz olmasından kaynakladığını” belirtti. Tur fiyatları ise tahmini olarak, Lüks uzay turu, 126,639 $ ile en düşük fiyatlı uzay turu da, 3,600 $ olarak belirlendiği açıklandı.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Japonya, Uzay Turizmi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları