Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya, turizmi ninjalarla hareketlendirecek!

13 Mart, 2015 | 13:15

Japonya, ülke turizmini geliştirmek için Ninja Konseyi kurdu. Belediye başkanları ve valilerin oluşturduğu konsey üyeleri, en sevdikleri ninja kostümlerini giyerek ülkenin tanıtımını yapacak.

Yetkililer, Japonya tarihinin bu gizemli kahramanlarıyla ülkeye olan ilgiyi artırmayı ve turist çekmeyi umuyor.

BBC’nin Japan Times gazetesine dayandırdığı haberinde, Japonya’nın eski Turizm Bürosu başkanı Hiroşi Mizohata, “Turizmi geliştirmek için ülke dışına yaptığımız seyahatlerde en çok bu konu gündeme geliyor” sözleriyle ninjalara olan ilginin yoğun olduğunu söylüyor.

Konsey, Japonya’daki yerel yetkililer ile turizm kurumlarının ‘bu gizemli savaşçıları’ kampanyalarında öne çıkarmalarını istiyor. Konsey ayrıca ninjalarla ilgili etkinlikler de düzenleyecek.

Mie bölgesi yetkilisi Eikei Suzuki de “Ninjalar aracılığıyla toplumlarımızı canlandırmak istiyoruz” dedi.
Iga kentinin de sınırları dâhilinde olduğu Mie bölgesi, ninja tekniklerinin öğretildiği ünlü bir okula da ev sahipliği yaptığı için “Ninjaların evi” olarak biliniyor.

Mie Üniversitesi’nde aralarında ‘nasıl gizli ve sessizce yürüneceği’ anlatılan bir dersin de bulunduğu birçok ‘ninja dersi’ veriliyor.

Ninjalar, 15 ve 16. yüzyıllarda Japonya’nın birleşme döneminden önce savaşan taraflar tarafından kullanılan ‘paralı askerler’ olarak bilinirdi.

Ninjalar silahlı mücadelede başarılarıyla anılsa da, ‘kaybolma’ yetenekleriyle de ünlüydüler. Uzmanlar, Ninjaların mümkün olduğu kadar savaşmaktan kaçındıklarını daha çok istihbarat toplama konusunda güçlü olduklarını söylüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Japonya Haberleri, Japonya ninja, Japonya ninja turizm, Japonya ninja turu, Japonya tokyo, Japonya turizm, Japonya Turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları