Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya, turizmi ninjalarla hareketlendirecek!

13 Mart, 2015 | 13:15

Japonya, ülke turizmini geliştirmek için Ninja Konseyi kurdu. Belediye başkanları ve valilerin oluşturduğu konsey üyeleri, en sevdikleri ninja kostümlerini giyerek ülkenin tanıtımını yapacak.

Yetkililer, Japonya tarihinin bu gizemli kahramanlarıyla ülkeye olan ilgiyi artırmayı ve turist çekmeyi umuyor.

BBC’nin Japan Times gazetesine dayandırdığı haberinde, Japonya’nın eski Turizm Bürosu başkanı Hiroşi Mizohata, “Turizmi geliştirmek için ülke dışına yaptığımız seyahatlerde en çok bu konu gündeme geliyor” sözleriyle ninjalara olan ilginin yoğun olduğunu söylüyor.

Konsey, Japonya’daki yerel yetkililer ile turizm kurumlarının ‘bu gizemli savaşçıları’ kampanyalarında öne çıkarmalarını istiyor. Konsey ayrıca ninjalarla ilgili etkinlikler de düzenleyecek.

Mie bölgesi yetkilisi Eikei Suzuki de “Ninjalar aracılığıyla toplumlarımızı canlandırmak istiyoruz” dedi.
Iga kentinin de sınırları dâhilinde olduğu Mie bölgesi, ninja tekniklerinin öğretildiği ünlü bir okula da ev sahipliği yaptığı için “Ninjaların evi” olarak biliniyor.

Mie Üniversitesi’nde aralarında ‘nasıl gizli ve sessizce yürüneceği’ anlatılan bir dersin de bulunduğu birçok ‘ninja dersi’ veriliyor.

Ninjalar, 15 ve 16. yüzyıllarda Japonya’nın birleşme döneminden önce savaşan taraflar tarafından kullanılan ‘paralı askerler’ olarak bilinirdi.

Ninjalar silahlı mücadelede başarılarıyla anılsa da, ‘kaybolma’ yetenekleriyle de ünlüydüler. Uzmanlar, Ninjaların mümkün olduğu kadar savaşmaktan kaçındıklarını daha çok istihbarat toplama konusunda güçlü olduklarını söylüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya, Japonya Haberleri, Japonya ninja, Japonya ninja turizm, Japonya ninja turu, Japonya tokyo, Japonya turizm, Japonya Turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları