Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya’nın hızlı treni Maglev kendi rekorunu kırdı

22 Nisan, 2015 | 09:32

Japonya’da manyetik kaldırma teknolojisiyle çalışan Maglev treni, kendisine ait hız rekorunu geliştirerek saatte 603 kilometreye ulaştı.

Maglev treni, geçtiğimiz hafta saatte 590 kilometre hıza ulaşarak dünya hız rekoru kırmıştı. Tren, önceki gün Fuji Dağı yakınlarında yapılan denemede saatte 603 kilometreye ulaşarak kendi rekorunu kırdı.

Elektrik akımı verilen mıknatıslar sayesinde rayların 15 santimetre kadar üstünde ilerleyen Maglev treni, 280 kilometre uzunluğundaki hattı yalnızca 40 dakikada kat ediyor.

Japon yetkililer, raylı sistemi 2027 yılında Tokyo ve Nagoya arasında devreye sokmayı planlıyor. 2003 yılında ilk kez Çin’in Şanghay kentinde çalışmaya başlayan manyetik raylı tren, o dönem saatte 501 kilometrelik hıza ulaşmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Fuji Dağı, Fuji Dağı japonya, Japonya, Japonya hızlı tren, Japonya hızlı tren rekor, Maglev, Maglev hız rekoru, Maglev japonya, Maglev treni, Maglev treni hız rekoru, Maglev treni japonya, Maglev treni rekor,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları