Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya, EXPO 2016’nın tecrübelerinden yararlanacak

02 Mayıs, 2016 | 07:00

Japonya, EXPO 2016’nın tecrübelerinden yararlanacak

Japonya’nın Maliyeden Sorumlu Devlet Bakan Yardımcısı Manabu Sakai başkanlığındaki heyet EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti.

Heyet, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök ile görüştü. Bakan Yardımcısı Sakai, 2026 yılında Japonya’nın Yokohama kentinde düzenlemeyi düşündükleri botanik EXPO öncesinde EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın yayınladığı bildiriye göre, Japonya’nın Maliyeden Sorumlu Devlet Bakan Yardımcısı Manabu Sakai başkanlığındaki 18 kişilik heyet, EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı VIP binasında EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök tarafından karşılandı. İki ülke arasında mükemmel ilişkiler olduğuna dikkat çeken Büyükelçi Kök, EXPO katılımları konusunda Japonya’nın her zaman güzel projeler yaptığını ve bahçelerini de zamanında bitirdiğini söyledi. Büyükelçi Kök, EXPO 2016 Antalya Ajansı olarak Japonya’nın 1990 yılında düzenlenen Osaka Botanik EXPO’suna ilişkin tecrübelerinden de yararlandıklarını ifade etti.

JAPONYA’NIN İÇ VE DIŞ BAHÇESİNİ GEZDİLER

Toplantının sonunda iki heyet karşılıklı hediye takdiminde bulundu. Heyet daha sonra Japonya’nın iç ve dış mekanda açtığı ülke bahçelerini ziyaret etti. Yokohama Belediyesi Meclis Başkanı ve üyelerinin de aralarında bulunduğu heyetin ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Sakai, ”EXPO 2016 ile ilgili bilgi almak ve paylaşım için geldik. Bizler 2026 ve sonrasında bu botanik EXPO’sunun bir benzerini Japonya’nın Yokohama şehrinde yapmayı arzu ediyoruz. Ben maliye bakan yardımcısıyım. Yokohama Belediyesi’nden şu anda 8 kişi var. Biz sizin de söylediğiniz gibi EXPO 2016 Antalya Ajansı’ndan bize referans olmasını düşündüğümüz bilgileri almak için geldik” dedi.

Sakai, EXPO 2016 Antalya gezisinin kendileri için önemli bir tecrübe olacağına dikkat çekerek ulaşım, biletleme, alanın EXPO bitikten sonra nasıl değerlendirileceği gibi konularda bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

EXPO 2016 Antalya’nın çok temiz bir alan olduğunu da ifade eden Sakai, sergi alanında EXPO 2016’nın “çiçek ve çocuk” temasına uygun olarak çocuklarla ilgili pek çok tesis bulunduğuna dikkat çekti. Sakai, “Çocukları düşünen, çocukların faaliyet alanlarını düşünen tesislerin olduğunu da gördüm. Gerçekten bu temanın verimli ve güzel şekilde işlendiğini görüyorum” diye konuştu.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları