Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonya depreminin ardından tsunami tehlikesi olmayan tek ada: Samui

11 Mart, 2011 | 18:38

Japonya depreminin ardından tsunami tehlikesi olmayan tek ada: Samui

Japonya depremi ve tsunami alarmından sonra gözler tropik adalara çevrildi.

Uzmanlar, Japonya depreminin ardından tsunami tehlikesi için uyarıyorlar. Filipinler, Hawaii, Rusya’nın Büyük Okyanus kıyıları, Endonezya ve Tayvan için tsunami alarmı verilirken tsunami tehlikesi olmayan tek tropik ada ise, Samui Adası.

Tayland ‘ın incisi olarak adlandırılan Samui Adası özellikle balayı çiftleri olmak üzere dünyanın heryerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapıyor. Tayland körfezinin içinde kalması sebebiyle tsunami tehlikesinden uzak olan Samui en şanslı tropik ada olarak görülüyor.

Samui adasının diğer adalardan bir farkı daha var. Samui ‘de hiçbir binanın yüksekliği hindistan cevizi ağaçlarının boyunu geçmiyor ve böylece Samui adasının doğal yapısı korunuyor.

Sadece deniz,kum, güneş değil gezi,kültür, alışveriş gibi imkanları da bulunan Samui adası diğer tropik adalara her konuda fark atıyor.

Japonya depremi ve tsunami alarmı

Japonya büyük bir deprem ile sarsılırken tsunami alarmı verilmeye devam ediyor. Japonya depremi ile ilgili videoları izleyenler şok oluyor. Japonya ‘da nükleer santraller, tren ve asansörler otomatik olarak durduğu bildirildi. Japonya depreminde şimdiye kadar 88 kişi hayatını kaybederken, 349 kişinin de kayıp olduğu öğrenildi.

Japonya depremi ve tsunami video

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya depremi, Japonya depremi tsunami, Japonya depremi ve tsunami, Japonya depremi video, Samui Adası, tayland samui tsunami, tayland tsunami, tropik adalar tsunami, tsunami alarmı, Tsunami video,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları