Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japonlar Teknoloji ile hastalıkları önleyecek

08 Haziran, 2009 | 11:10

Japonlar Teknoloji ile hastalıkları önleyecek Japonya’daki en büyük internet ve cep telefonu hizmetleri sağlayıcısı Softbank ve Japonya hükümeti ilkokullarda salgın hastalıkların yayılmasını engellemek için anlaşma yaptı.

Softbank’tan gelen bilgiye göre, hastalıkların en hızlı yayıldığı ilkokullardaki 1000 öğrenciye, küresel konumlandırma sistemi (GPS) bulunan telefonlar verilecek. Çocukların bulunduğu yer ve zamanlar, her dakika Softbank’taki bir data merkezine aktarılacak.

Hastalık tespit edilen bir öğrencinin, nerede ve ne zaman kimlerle etkileşim halinde olduğu belirlenip, buna göre önlem alınacak.

Öğrencilerin aileleri de, çocuklarının cep telefonlarına gelen mesajlardan hastalık kapmış olabileceklerine dair bilgi alabilecek.

Softbank yetkilisi Masato Takahashi, “Çocukların ailelerine ve çevrelerindeki diğer insanlara hastalık bulaştırma riski çok yüksek. Sayı çabucak, ikiye, üçe, dörde katlanabilir. Sistem, hastalık daha fazla yayılmadan gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacak” dedi.

 İlk olarak pilot bölgede uygulanacak olan sistemin, sonraki aşamalarda Japonya’daki tüm okullarda uygulanması bekleniyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japonya Teknoloji, Masato Takahashi, Salgın Hastalıklar, Softbank Japonya, Teknoloji Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları