Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japon turizmciler Doğu Anadolu’nun güzelliklerini keşfediyor

12 Haziran, 2012 | 11:02

Malatya Valiliği ve belediyenin davetiyle Japonya’nın tanınmış turizm acente yöneticileri ile ülkenin yüksek tirajlı gazetelerde gezi yazıları kaleme alan gazetecilerinden oluşan 15 kişilik heyet kente geldi.

3 gün boyunca birçok medeniyete beşiklik eden Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek grup, kentteki programının ardından Adıyaman ve Şanlıurfa’da inanç turizm merkezlerini ziyaret edecek.

Japonya’dan turizm sektörü çalışanları, yazar ve gazetecilerinden oluşan heyete ilk olarak Fırat Kalkınma Ajansı (FKA)’nda düzenlenen toplantıda bölgedeki turizm potansiyeli anlatıldı. Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, burada yaptığı konuşmada, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Malatya’nın birçok kültürel değere sahip olduğunu belirtti. “Malatya son dönemde topyekün başlattığı kültür ve turizm seferberliği açısından önemli mesafeler katetti.” diyen Özcan, Japonların genelde güneş ve denizden ziyade, kültür ve turizm gezisine önem verdiklerini vurguladı. Heyeti kentte ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Özcan, şehrin turizm açısından keşfedilmeyi bekleyen birçok noktası olduğuna vurgu yaptı. Özcan, şunları söyledi: “Türk Hava Yolları’nın ulaşım sponsoru olduğu program kapsamında Malatya’ya gelen misafirlerimiz Levent Vadisi ve Arapgir ilçesini gezecek. Nemrut’u görecekler. Bizim amacımız yalnızca Malatya’nın tanıtımı değil, aynı zamanda bölgedeki inanç turizmi alanlarının da tanıtımıdır. Uzakdoğu ülkelerinden gelen turistler Batı’daki gibi deniz turizmine çok önem vermezler. Daha çok tarih ve inanç turizmi önemlidir.”

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva da iki ülkenin mesafe olarak birbirine uzak olduğunu, ancak gerçekleştirilen karşılıklı ziyaretlerle sıcak ilişkiler içinde olunduğunu ifade etti. Program sonunda Malatya’nın tarihi ve turistik potansiyeli anlatıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doğu Anadolu, Doğu Anadolu güzellikleri, Doğu Anadolu Turizm Geliştirme Projesi, Fırat Kalkınma Ajansı, Japon, Japon turizmciler, Japon turizmciler Doğu Anadolu, Levent Vadisi, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları