Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japon turistlerin Kapadokya ilgisi sürüyor / Turizm Haberleri

01 Mart, 2011 | 14:36

Japon turistlerin Kapadokya ilgisi sürüyor / Turizm Haberleri

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Selim Biçen, 2013 yılında 20 milyon Japon’un yurt dışına seyahat edeceğinin tahmin edildiğini belirterek, Kapadokya olarak en büyük payı almak üzere projeler hazırlayacaklarını söyledi.

Japonların kültür ve güvenli turizme çok önem verdiklerini belirlediklerini kaydeden Biçen, Türkiye’nin bölge ülkeleri içinde en güvenli ve istikrarlı ülke olduğunu vurguladı. Biçen, 2013 yılında yurt dışına seyahat etmesi öngörülen 20 milyon Japon turistten en fazla payı almak için uygun bir zeminin bulunduğuna dikkat çekti.

Biçen, Ahiler Kalkınma Ajansı olarak bu zeminin doğru kullanılması ve geliştirilmesi için projeler hazırlayacaklarını da vurguladı.

Biçen, projelerinden bazılarını şu şekilde sıraladı: “Türk – Japon Dostluk Derneği’nin bölgede şube açması sağlanacak. Kapadokya Bölgesi’ndeki tabela ve benzeri açık hava tanıtım uygulamalarında Türkçe ve İngilizceden sonra 3. dil olarak Japonca eklenecek. Japonca yayın yapan ve Kapadokya bölgesini tanıtan bir internet sitesi oluşturulacak. Her yıl Tokyo’da yapılan turizm fuarına iştirak edilecek.”

Biçen, 2010 yılında Japonya’dan Türkiye’ye 195 bin 404 turistin seyahat ettiğini hatırlatarak, Japon Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Hiroshi Sawabe ile yaptıkları görüşmede işbirliği konusunda ortak görüşte olduklarını ve geliştirecekleri projelerle Türkiye gelen Japon turist sayısını 2013 yılında 300 bin ve üzeri rakamlara taşımayı hedeflediklerini belirtti.

Japonya Seyahat Acentaları birliği( JATA) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın işbirliği ile Türkiye’ye gelen Japon turist sayısını artırmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla düzenlenen toplantı 22 Şubat 2011’de Nevşehir’in Avanos ilçesinde gerçekleştirilmişti.

Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Kültür Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Japonya Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Hiroshi Sawabe, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Selim Biçen ve ajans birim başkanları, Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürü Veleddin Birsöz, Avanos Kaymakamı Aylin Kırcı Duman ve Avanos Belediye Başkanı Dr. Mustafa Körükçü’nün yanı sıra Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acentaları ve turistik işletmelerin yöneticileri de hazır bulunmuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahiler Kalkınma Ajansı, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Selim Biçen, Japon, Japon Turistler, Japonya Seyahat Acentaları, Japonya Seyahat Acentaları Birliği, Kapadokya Bölgesi, Kültür Bakanlığı İbrahim Yazar, Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürü Veleddin Birsöz, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Selim Biçen,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları