Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japon Oyuncu Masatoshi Nagase Antalya’ya Hayran Kaldı

25 Ekim, 2017 | 11:20

54. Uluslararası Antalya Film Festivali için Türkiye’ye gelen Japon oyuncu Masatoshi Nagase Antalya’ya hayran kaldı.

“Aşkın Gözü” başrol oyuncusu Masatoshi Nagase,fetivalde filmle ilgili soruları yanıtladı.

Antalya Kültür Merkezi Perge Salonu’nda gösterilen filmi çok sayıda sinemasever izlerken, filmden sonra yapılan söyleşide konuşan Japon oyuncu Masatoshi Nagase, Türkiye’ye ilk defa geldiğini, yemeklerini ve havasını çok sevdiğini hatta Antalya’nın iklimini görünce Japonya’ya dönmek istemediğini söyledi.

Filmde Görme engelli rolünü canlandırabilmek için görme engelli kişilerle görüştüğünü ve onların günlük hayatta ne yaptıklarını deneyerek tecrübe edinmeye çalıştığını anlatan Nagase, “Görme engelli bir insanı canlandırmak kolay olmadı. Film yönetmenimiz kadındı ama diğer yönetmenlerden farkı yoktu. Belgesel tadında ama film, farklı bir çekim tekniği var. Japonya’daki diğer yönetmenlerden biraz farklı.” diye konuştu.

Nagase, “Filmi yapmadan önce birçok görme engelli insanın hayatlarını tecrübe ettikten sonra hayatın ne kadar zor olduğunu anladım. Filmde ışığı kullanmamızın amacı ışığı görüp, hayata tutunma mesajını vermek istedim.” dedi.

“Aşkın Gözü” Filminin Konusu

Misako, filmlerin duyma engelliler için hazırlanan versiyonlarını yazmakla görevli bir yazardır. Bir film gösteriminde, görme duyusunu kaybetmeye başlamış, kendisinden daha yaşlı fotoğrafçı Nakamori’yle tanışır. Nakamori’nin fotoğraflarını keşfeden Misako, kendi geçmişiyle de yüz yüze gelir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aşkın Gözü, Film, Japon Oyuncu, Japonya, Masatoshi Nagase,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları