Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japon Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı: Kazuo Inamori

02 Şubat, 2010 | 13:12

Japon yönetim gurusu ve Budist rahip 78 yaşındaki Kazuo Inamori, iflas koruma kapsamına alınan Japon Havayolları’na (JAL) Yönetim Kurulu Başkanı olarak getirildi.

Kazuo Inamori Hava taşımacılığı sektöründe yeni olduğunu söyleyen Kazuo Inamori “Taşımacılık sektörü için bir amatörüm” derken, şirketin geleceği için elinden geleni yapacağını ifade etti.

Kazuo Inamori, 15 bin 600 kişinin işine son verilmesi dahil şirketin yeniden yapılandırılmasından sorumlu olacak.

Japonya’nın en çok saygı duyulan işadamı ve yönetim gurusu olan Inamori, Japonya’nın en büyük ikinci telekom şirketi Kyocera’nın kurucusu olarak biliniyor.

Kazuo Inamori, emekli olduktan sonra 1997’de Budist rahip olmuştu. Çok sayıda kitabı bulunan Inamori, yöneticilik felsefesinin, karşılaştığı engeller üzerine şekillendiğini belirtiyor.

Forbes’un listesine göre 920 milyon dolarlık serveti bulunan Inamori, Japonya’nın en zengin 28’inci kişisi. 20 Ocak’ta iflasını açıklayan Japon Havayolları 26 milyar dolarlık borcu ile Japonya tarihinin en büyük iflaslarından birini yaşadı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
havayolları Kazuo Inamori, Japon havayolları Kazuo Inamori, Japon Kazuo Inamori, Kazuo Inamori, Kazuo Inamori Kimdir,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları