Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Japon gelinler Türk Mutfağı’nda

04 Ekim, 2013 | 12:37

goreme-yemek-festivali Göreme’de yaşayan Japon gelinler, Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali’nde hünerlerini sergileyecek.

Peri bacaları, kayadan oyma kiliseleri ve butik otelleriyle ünlü Göreme’de, Nevşehir Üniversitesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği’nin iş birliğinde bu yıl 12.si düzenlenecek festivalde, beldede yaşayan Japon gelinler hünerlerini sergileyecek.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, yaptığı açıklamada “5 Ekim’de gerçekleştirilecek festival bu yıl renkli görüntülere sahne olacak. Kabak ve karpuz oymacılığı, çanak çömlek yapımı, resim sergileri ve öğrencilerin yarışları gibi birbirinden farklı detaylar festivalde ziyaretçilerle buluşacak” dedi.

YIL BOYUNCA HERGÜN KAPADOKYA GEZİSİ VE TURLARI İÇİN TIKLAYIN

Göreme’de çok sayıda Japon gelinin yaşadığını belirten Cingil,”Bu yıl beldemizde yaşayan Japon gelinler de yemek yarışmasına katılacak. Yöresel yemeklerimizin, çeşitli lezzetlerin bir de Japon gelinlerin elinden tadılmasını arzu ettik. Gelinlerimiz, Türkiye’nin meşhur ustalarıyla yemek yaparak hünerlerini sergileyecekler” seklinde konuştu.

AA

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Geleneksel Yemek Festivali, Göreme, Göreme Belediye, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, Göreme Nevşehir, göreme yemek festivali, Kapadokya, Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali, Kapadokya Gezisi, Kapadokya Turu, kayadan oyma kiliseler, Nevşehir Üniversitesi, Peri Bacaları, Türkiye Aşçılar Federasyonu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları