Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Bir Japon geleneği sergisi: Nengajo-Sarudoshi

22 Aralık, 2015 | 09:46

Japon Sanat Merkezi Japon Sanat Merkezi’nin düzenlediği Wabiten sergileri, Japon yılbaşı tebrik kartı geleneğini konu alan Nengajo-Sarudoshi isimli sergiyle devam ediyor.

Japonya’da halen devam etmekte olan yılbaşı tebrik kartı geleneğini yaşatmak üzere Japon Sanat Merkezi Wabiten sergilerinin ikincisini Nengajo-Sarudoshi adıyla düzenliyor.

Japonya’da her yılın sonunda tüm dost ve tanıdıklara resimli kartpostallar gönderiliyor. Bu gelenek o kadar yaygın ki ortalama bir kişi en az 20-30 civarında yılbaşı tebrik kartı alır. Postahaneler yoğun talebi karşılayabilmek için Ekim-Ocak ayları arasında part-time çalışacak eleman alırlar.

Japonlar, nengajoları hazırlamak için, resim yapılacak boş kartpostalları postahaneden pul parasını baştan ödeyerek satın alırlar. Üzerine, hayvan takvimine göre yeni yılın karşılığı olan hayvanın resmini ya da istedikleri başka bir konuyu resimleyip dostlarına gönderirler. Ama mümkün olduğu kadar sevimli olmasına dikkat ederler.

Nengajoları hazır satın almak değil, dostlarınız için kendi elinizle yapmanız daha değerli olur. Bu yıl hayvan takvimine göre Maymun yılı olduğu için nengajoların teması da japonca “Saru” yani maymun. Enerji dolu, atak bir yılı simgeliyor.

Nengajo-Sarudoshi Sergisi

Japonya’da halen devam etmekte olan nengajo geleneği Japon Sanat Merkezi’nin sergisiyle yaşatılmaya devam ediyor. Wabiten 2 “Nengajo-Sarudoshi” sergisini 19 Aralık 2015- 12 Ocak 2016 tarihlerinde Japon Sanat Merkezi’nde gezebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Japon Sanat Merkezi, Japon Sanat Merkezi Wabiten, Japonya, Japonya sergi, Japonya yılbaşı, Nengajo Sarudoshi, Wabiten, Wabiten sergileri, yılbaşı tebrik kartı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları