Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Jamaika’lı atlet Usain Bolt, ülkesine altın madalya kazandırdı(Video)

27 Nisan, 2010 | 11:12

Dünya ve olimpiyat şampiyonu rekortmen Usain Bolt, ABD’nin Philadelphia kentinde bu yıl 116.’sı düzenlenen Penn Bayrak yarışında ülkesi Jamaika’ya altın madalya kazandırdı.

Jamaika’lı atlet Usain Bolt, yine müthiş bir performans sergiledi. Jamaika takımı ile 4×100 bayrak yarışının son 100 metresini koşan yıldız, takımının 37.90 saniyeyle yılın en iyi zamanına imza atmasına büyük katkı sağladı.

Usain Bolt’un, 100 metreyi 8.79 saniyede koştuğu ve bunun tüm zamanların en iyi derecelerinden biri olduğu bildirildi. Yaklaşık 54 bin seyircinin katıldığı yarışta, çoğunluk Usain Bolt’u izlemek için geldi.

Jamaika’lı Usain Bold yarıştan sonra “Takım arkadaşlarıma bu yarışta işi bana bırakmamalarına dair söz verdirdim. Çünkü kendimi çok sıkmak istemiyordum. Ve sıra bana geldiğinde en öndeydim bu yüzden başka birşeyi düşünmek zorunda kalmadım” şeklinde konuştu.

Ünlü atlet daha önce yaptığı açıklamalarda da, Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlar olmadığı için rekor denemesinde bulunmayacağını ve kendini çok fazla sıkmak istemediğini söylemişti.

Jamaika’lı atlet Usain Bolt’un rekoru:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.


YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atlet Usain Bolt, Jamaika'lı Usain Bold, Usain Bold Dünya Şampiyonası, Usain Bolt, Usain Bolt Altın Madalya, Usain Bolt Jamaika, Usain Bolt Ostrava, Usain Bolt Penn Bayrak yarışı, Usain Bolt Penn Bayral yarışı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları