Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzzet Özilhan otelci oluyor

18 Şubat, 2010 | 12:48

İzzet Özilhan Anadolu Endüstri Holding’in patronu Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan, otelcilik sektörüne giriyor.

Beyoğlu-Kumbaracıbaşı Yokuşu’nda 7 katlı bir binayı 2.5 milyon Euro’ya satın alan Özilhan’ın buraya otel yapacağı öğrenildi.

Hürriyet’ten Kezban Gebetaş’ın haberine göre İstanbul’un tarihi semtlerinden Beyoğlu’na yatırımcıların ilgisi bitip tükenmek bilmiyor.

Gün geçmiyor ki bölgenin cazibesine kapılarak yatırıma soyunan yeni bir isim ortaya çıkmasın… Beyoğlu’nda yatırım yapan son isimlerden biri de Anadolu Grubu’nun patronu ve CEO’su Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan.

Rusya Coca Cola’da uzun yıllardır çalışarak iş yaşamına hazırlanan Anadolu Grubu’nun veliahtı İzzet Özilhan, Beyoğlu-Kumbaracıbaşı Yokuşu’nda otel açıyor. Özilhan, Kumbaracıbaşı Yokuşu’nda ABD kökenli gayrimenkul firması Taurus Investment Holdings’in Türkiye temsilcisi Taurus of Galata GMY sahibi olduğu binayı satın alarak otelcilik sektörüne adım attı. Özilhan’ın binayı yaklaşık 2 milyon 500 bin Euro’ya satın aldığı belirtiliyor. Satış işlemleri gizlilik içinde yürüten bina, apart otel haline getirilerek hizmete açılacak.

Özilhan’ın satın aldığı bina, Kumbaracıbaşı Yokuşu’nun hemen girişinde sol taraftaki ikinci bina. Bodrum ve 6 kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşan bina, 250 metrekare alan üzerinde bulunuyor. 66 kapı numaralı bina, bir dönem Kadir Has Öğrenci Yurdu olarak hizmet vermişti. Bu konu hakkında görüş almak için İzzet Özilhan’ı aradık fakat asistanı, İzzet beyin açıklamak yapmak istemediğini belirtti.

Bina ikinci kez el değiştirdi…

Öğrendiğimize göre bina ikinci kez el değiştiriyor. Daha önce İstanbul Eğitim Vakfı’na ait olan binayı Taurus of Galata, yaklaşık bir buçuk-iki yıl önce ihale yoluyla yaklaşık 2.5 milyon Euro’ya satın almış. Ardından genel bir tadilat yaparak binayı satışa çıkarmış. Başlangıçta 3 milyon Euro fiyata satışa çıkarılan bina pazarlıkların ardından yaklaşık iki ay önce de İzzet Özilhan’a 2.5 milyon Euro’ya satılmış. Konu hakkında Taurus of Galata’yı da aradık; görüştüğümüz yetkili, binayı iki ay önce sattıkları doğruladı. Fakat kime sattıkları konusunda açıklama yapmak istemedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyoğlu Kumbaracı yokuşu, İzzet Özilhan, İzzet Özilhan'ın oteli, Sektörel Turizm Haberleri, Tuncay Özilhan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları