Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir,EXPO 2020 adaylığı için Mısır’da

05 Nisan, 2013 | 09:14

İzmir,EXPO 2020 adaylığı için Mısır'da İzmir’in EXPO 2020 adaylığı çerçevesinde, Vali Yardımcısı Şahin Aslan başkanlığındaki heyet, Mısır’da temaslarda bulundu.

Mısır’a gelen İzmir Vali Yardımcısı Aslan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yetkilileri ve uzmanlardan oluşan heyet, Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı ile bazı bakanlıkları ziyaret ederek, kentin EXPO 2020 adaylığı için destek istedi.

Büyükelçi Botsalı, İzmir heyetinin temaslarının ardından, gece Mısırlı siyasetçi, akademisyen, bürokrat ve işadamları ile bazı ülkelerin büyükelçilerinin katılımıyla bir resepsiyon verdi. Büyükelçilik konutunda düzenlenen resepsiyonda, İzmir’in tanıtımı yapılarak, EXPO 2020 adaylık süreci anlatıldı ve destek talebi dile getirildi.

Vali Yardımcısı Aslan, EXPO oylamasında en yüksek oyu alabilmek için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, bu kapsamda oluşturulan heyetlerin bazı ülkeleri ziyaret edip, tanıtım çalışması yaparak destek istediğini belirtti.

”Biz de Sudan ve Etiyopya’nın ardından Mısır’a geldik” diyen Aslan, Büyükelçi Botsalı ile Dışişleri, Ticaret ve Turizm bakanlıklarını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Bu temaslarında İzmir’i anlattıklarını dile getiren Aslan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da etkin rolü bulunan Mısır’ın da desteğiyle EXPO 2020 oylamasında İzmir’in bölgeden destek göreceğini umduklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EXPO, EXPO 2020, EXPO 2020 adaylığı, İzmir, İzmir adaylığı, İzmir EXPO,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları