Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir,EXPO 2020 adaylığı için Mısır’da

05 Nisan, 2013 | 09:14

İzmir,EXPO 2020 adaylığı için Mısır'da İzmir’in EXPO 2020 adaylığı çerçevesinde, Vali Yardımcısı Şahin Aslan başkanlığındaki heyet, Mısır’da temaslarda bulundu.

Mısır’a gelen İzmir Vali Yardımcısı Aslan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yetkilileri ve uzmanlardan oluşan heyet, Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı ile bazı bakanlıkları ziyaret ederek, kentin EXPO 2020 adaylığı için destek istedi.

Büyükelçi Botsalı, İzmir heyetinin temaslarının ardından, gece Mısırlı siyasetçi, akademisyen, bürokrat ve işadamları ile bazı ülkelerin büyükelçilerinin katılımıyla bir resepsiyon verdi. Büyükelçilik konutunda düzenlenen resepsiyonda, İzmir’in tanıtımı yapılarak, EXPO 2020 adaylık süreci anlatıldı ve destek talebi dile getirildi.

Vali Yardımcısı Aslan, EXPO oylamasında en yüksek oyu alabilmek için çeşitli çalışmalar yürüttüklerini, bu kapsamda oluşturulan heyetlerin bazı ülkeleri ziyaret edip, tanıtım çalışması yaparak destek istediğini belirtti.

”Biz de Sudan ve Etiyopya’nın ardından Mısır’a geldik” diyen Aslan, Büyükelçi Botsalı ile Dışişleri, Ticaret ve Turizm bakanlıklarını ziyaret ettiklerini ifade etti.

Bu temaslarında İzmir’i anlattıklarını dile getiren Aslan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da etkin rolü bulunan Mısır’ın da desteğiyle EXPO 2020 oylamasında İzmir’in bölgeden destek göreceğini umduklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EXPO, EXPO 2020, EXPO 2020 adaylığı, İzmir, İzmir adaylığı, İzmir EXPO,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları