Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de Tarihi Hamamlar Restorasyon İle Hayata Dönüyor

13 Nisan, 2017 | 12:03
İzmir Namazgah Hamamı Restore Çalışması

İzmir Namazgah Hamamı Restore Çalışması

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürel Zenginlikleri Korumak ve Hayata Döndürmek İçin, Tarihi Hamamları Restorasyon Yaparak Tekrardan Kullanır Hale Getirilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16. yüzyıldan bu güne kadar ayakta kalmış tarihi hamamları restore etmeye başladı. Bunun için öncelik Namazgah Hamamı oldu ve restorasyonu devam etmekte. Turistlerin İzmir’i ziyaret ettiklerinde uğradıkları yerlerden biri olan Agora ören yerinin hemen karşısında bulunan tarihi hamam’da restorasyon çalışmaları başladı. 2018 yılında tamamlanması beklenen hamamın, restorasyon hizmeti verdikten sonra tekrardan hizmete açılması bekleniyor. Tarihi hamamın restorasyon çalışması 1.2 milyon lira olarak açıklandı.

Namazgah Hamamı restorasyonundan sonra, Basmane’deki Anafartalar Caddesi üzerinde yer alan moloz taş ve tuğladan yapılmış Kıllıoğlu Hacı İbrahim Vakfı Hamamı’da restore edilecekler listesine alındı. Kurul izni alınmasından sonra bu tarihi hamam da  restore çalışmaları başlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Namazgah Hamamı, Restorasyon,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları