Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

İzmir’de Tarihi Hamamlar Restorasyon İle Hayata Dönüyor

13 Nisan, 2017 | 12:03
İzmir Namazgah Hamamı Restore Çalışması

İzmir Namazgah Hamamı Restore Çalışması

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürel Zenginlikleri Korumak ve Hayata Döndürmek İçin, Tarihi Hamamları Restorasyon Yaparak Tekrardan Kullanır Hale Getirilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16. yüzyıldan bu güne kadar ayakta kalmış tarihi hamamları restore etmeye başladı. Bunun için öncelik Namazgah Hamamı oldu ve restorasyonu devam etmekte. Turistlerin İzmir’i ziyaret ettiklerinde uğradıkları yerlerden biri olan Agora ören yerinin hemen karşısında bulunan tarihi hamam’da restorasyon çalışmaları başladı. 2018 yılında tamamlanması beklenen hamamın, restorasyon hizmeti verdikten sonra tekrardan hizmete açılması bekleniyor. Tarihi hamamın restorasyon çalışması 1.2 milyon lira olarak açıklandı.

Namazgah Hamamı restorasyonundan sonra, Basmane’deki Anafartalar Caddesi üzerinde yer alan moloz taş ve tuğladan yapılmış Kıllıoğlu Hacı İbrahim Vakfı Hamamı’da restore edilecekler listesine alındı. Kurul izni alınmasından sonra bu tarihi hamam da  restore çalışmaları başlayacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İzmir, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Namazgah Hamamı, Restorasyon,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları